JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Čo sú ochotní vám sľúbiť za Vašu smrť či fatálne zdravotné poškodenie? V Izraeli a USA za mRNA očkovanie dostanete pivo, hotdog, pizzu alebo voucher!

IZRAEL/USA: Posledné mesiace sme svedkami urputnej snahy jednotlivých vlád a zdravotníckych organizácií donútiť všetkých ľudí k očkovaniu proti COVIDu-19. Mnohé podnikateľské subjekty sa predháňajú v tom, aké benefity ponúknu ľuďom, aby ich motivovali, dať sa zaočkovať.

Zašli už tak ďaleko, že za očkovanie ponúkajú pizzu, pivo, či šálku kávy. Vyznieva to absurdne, ale zdá sa, že na médiami zhypnotizovaných občanov to zaberá.

V Izraeli pripravili pre všetkých zaočkovaných pizzu, hummus, či sladký dezert z Blízkeho východu s názvom knafeh, zdarma priamo v očkovacích centrách.

Záujemcovia o vakcínu si to pochvaľovali: „Prišli sme sa dať zaočkovať, až doteraz sme sa obávali, ale kvôli obmedzeniam, ktoré sa zavádzajú pre tých, ktorí sa neočkujú, sme nemali veľmi na výber. Je veľmi pekné dať si pizzu a kávu,“ povedala jedna z vakcinovaných pre Reuters.

Hovorca samosprávy v Tel Avive Eytan Schwartz uviedol, že mesto dúfa, že jedlo a nápoje ponúkané v očkovacích staniciach vytvoria „rodinnú atmosféru“, a prilákajú váhajúcich.

„Prišiel som sa dnes dať zaočkovať a odkazujem všetkým, aby prišli tiež,“ povedal 60-ročný učiteľ, „je tu aj knafeh … veľmi chutné.“ 

Očkovanie v súčasnosti najrýchlejšie napreduje v USA. Svetoznáme pivovary Budweiser a bostonský Sam Adams ponúkajú zaočkovaným Američanom voucher na pivo v bare na svoj účet. Milovníci nealka So Good For You si môžu vyzdvihnúť voucher na vitamínový nápoj priamo v potravinách.

Sladkým jazýčkom zasa Krispy Kreme venuje donut a sieť burgerovní White Castle dezert k hlavnému menu zdarma.

V New Yorku na Coney Islande sídli legendárny podnik Nathan’s Famous. Ak tam prídu očkovaní v deň očkovania, dostanú hotdog zdarma.

A to je len jedna z desiatok amerických reštaurácií, ktoré majú pre zaočkovaných pripravenú odmenu. Newyorské reštaurácie ponúkajú zľavy pre zaočkovaných až do výšky 50 percent.

Poznáte Uber alebo Lyft? Aj tí sa pridali k podporovateľom očkovania. Uber venoval 10 miliónov bezplatných alebo zľavnených jázd pre ľudí na cestu do alebo z očkovacieho centra.

A zľavu 20 až 50 dolárov je možné uplatniť aj v Amazone či Starbuckse.

Mnohé firmy ponúkajú zdarma možnosť zalaminovania potvrdenia o očkovaní, aby vydržalo. Zľavy ponúkajú aj poisťovne, či predajcovia videohier.

V niektorých štátoch USA odmeny rieši priamo vláda. Štát Západná Virginia, ktorý dosiahol mieru zaočkovania 52%, motivuje mladých ľudí do 35 rokov prémiou 100 USD s cieľom povzbudiť ich ku covid očkovaniu, nakoľko nepatria do „rizikovej skupiny“.

Rezort Bab Al Shams Desert v Spojených Arabských Emirátoch ponúka zľavu 25% zaočkovaným návštevníkom na ubytovanie a stravu.

Nemecký potravinársky gigant Aldi preplatí v USA svojim zamestnancom 4 hodiny mzdy, ak ich využijú na cestu na očkovanie.

Lidl odmenil zaočkovaných zamestnancov v USA prémiou 200 USD. Nemecký obchodný gigant Edeka vypláca v Nemecku svojim zaočkovaným zamestnancom prémiu 50 eur.

V niektorých amerických štátoch dostávajú zaočkovaní po očkovaní zdarma vrecko marihuany.

Na plážach Kalifornie vám zasa požičajú zdarma šnorchle, paddleboardy alebo surfboardy. V Cincinatti vám ponúknu k vstupenke do kina poldruha litra pukancov.

Bejzbolový klub Cincinnati Reds ponúka zaočkovaným zľavu 10 dolárov na vstupenku na domáce zápasy klubu.

Takto Izrael odmeňuje očkovaných pizzou: TU.

 

Zdroj: https://zemavek.sk/

Odeslat komentář