JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Contra Magazin: NATO potřebuje peníze na zbraně, ne dialog s Ruskem!

RUSKO: „Příznivci studené války“ v Bruselu a Washingtonu nemají zájem o konstruktivní dialog s Ruskem, píše Contra Magazin.

Jedinou věcí, která jim dělá starosti, je zvýšení daňových příjmů do rozpočtu na obranu. Média v tom jedou spolu s nimi, skrýváním před svými čtenáři a diváky pravdu o mírových úmyslech Moskvy.
Ruský náměstek ministra zahraničí Alexander Gruško nedávno uvedl, že nyní je více než kdy jindy zřejmá potřeba obnovit normální vojenské kontakty mezi jeho zemí a NATO, píše Contra Magazin. Rovněž připomněl, že Moskva zformulovala řadu návrhů, co by se dalo udělat, aby se zabránilo nebezpečným vojenským incidentům a nedorozuměním záměrů druhé strany na kontaktní lince, ale smysluplné reakce aliance se nedočkal.

Tato vojenská organizace nemá pro Radu Rusko-NATO (RRN) pozitivní program, protože zmrazila spolupráci s Kremlem, postěžoval si diplomat. Země aliance navrhují diskutovat o situaci na Ukrajině v rámci RRN, ale to je zbytečné, protože NATO nehraje žádnou roli při řešení vnitroukrajinského konfliktu, poznamenal Gruško. Kromě toho připomněl, že o tomto tématu se neustále diskutuje v Stálé radě OSBE a také v normandském formátu.

Politické vedení v Moskvě si skutečně myslí, že s „příznivci studené války“ v Bruselu ve Washingtonu lze vést normální jednání a dosáhnout diplomatického úspěchu, uvedl deník. Zjevně však nechápou, že cílem amerických orgánů i NATO je zachovat vojensko-průmyslový komplex a pomocí umělých hrozeb přesměrovat peníze amerických a evropských daňových poplatníků do kapes těch, kteří mají prospěch z válek a krizí.

Současně se evropská média účastní této „špinavé hry“ a ignorují konstruktivní návrhy na zapojení do dialogu. Gruškovy výroky se snaží skrývat před čtenáři a diváky, protože nesmí vědět, že Rusko není nepřítel, jak to vnucují elity, vysvětluje Contra Magazin.

Odeslat komentář