JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Contra Magazin: Reakce na Trumpovy výhružky Německu stažením 9 500 vojáků: „A proč si Trump neodveze z Německa všechny? Nechceme být přisluhovači vojensko-průmyslového komplexu USA!“

USA/NĚMECKO: Šéf Bílého domu Donald Trump vyhrožoval Německu stažením části jeho vojáků, poznamenal Contra Magazin.

Zřejmě ho urazila německá kancléřka Angela Merkelová za to, že odmítl přijít na summit G7. V reakci na to by měl Berlín vyzvat Bílý dům, aby odstranil nejen část, ale všechny své vojáky a zbraně, včetně jaderných zbraní, ze země, naléhá autor článku Marco Maier.
V Německu je 34 500 amerických vojáků, uvedl Contra Magazin. Část z nich chrání americké jaderné zbraně, které se zde nacházejí. Kromě toho vojenské základny na území Německa slouží jako úkryt a logistické centrum pro zahraniční kontingent „americké říše a jeho kompliců“, připomíná autor článku Marco Maier.

Letecká základna Ramstein umožňuje Američanům terorizovat drony Blízký východ. Největší americká vojenská nemocnice v zahraničí se také nachází v Německu. Nemluvě o tom, že Německo je ústředním bodem rozmístění sil NATO proti Rusku. Stejná vojenská organizace, která se po pádu Sovětského svazu stala zastaralou.

 
Nyní šéf Bílého domu Donald Trump, rozzlobený na německou kancléřku Angelu Merkelovou za odmítnutí účasti na summitu G7 ve Washingtonu, nařídil, aby bylo z její země staženo 9 500 vojáků. Němečtí transatlantici okamžitě začali „křičet“, píše autor. „Rozhodnutí o možném stažení amerických jednotek z Německa v takovém počtu by bylo lepší diskutovat předem bilaterálně nebo v rámci NATO,“ řekl Henning Ott, odborník na obranu frakce CDU/CSU.

Maier se domnívá, že je namístě otázka: „A proč ne všichni?“ Vyzývá USA, aby z Německa odstranily všechny vojáky a zbraně, včetně jaderných zbraní. „Je třeba jasně říci, že už nechceme být přisluhovači vojensko-průmyslového komplexu USA, jehož vojenské dobrodružství po celém světě a nátlaková politika vedou pouze k tomu, že do obranného průmyslu (hlavně amerického) proudí obrovské množství peněz, místo aby je utráceli za užitečné, slibné projekty,“ uzavírá Maier.

Odeslat komentář