JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

COVID-19 je nástroj na zmenu spoločnosti, varuje Václav Klaus

ČESKO: COVID-19 je nástroj na zmenu našej spoločnosti, varuje bývalý český prezident Václav Klaus. Vidí nezrovnalosti v počtoch nakazených, chorých a tých, ktorí majú skutočné zdravotné problémy. Čísla sú podľa neho vytrhnuté z kontextu. To, že je niekto nakazený, vôbec neznamená, že je aj chorý. Ak by sa niektorí pozitívni neotestovali, ani by o nákaze nevedeli.

Niekto má ťažkosti ako pri chrípke, niekto je na tom horšie. Bývalý prezident si na základe štatistických údajov myslí, že táto epidémia nespôsobuje v Českej republike vyššiu úmrtnosť. Situácia je porovnateľná s minulými rokmi a podľa niektorých lekárov mali obete zhruba v 85 až 90 percentách prípadov paralelné vážne ochorenia.

Problém v reakcii politikov a spoločnosti na koronavírus vidí v tom, že sa toto ochorenie využíva ako nástroj totalitarizácie spoločnosti. Nastáva akási sebadeštrukcia Západu, pošliapavanie akýchkoľvek základov, na ktorých bola založená západná spoločnosť.

Klaus zdôrazňuje, že dôsledky epidémie na spoločnosť a ekonomiku budú väčšie ako jej samotné zdravotné následky. Obáva sa predovšetkým spoločenských posunov k neslobode. Vážne a dlhodobé následky však bude mať aj rozpočtový deficit.

Zdroj: https://www.napalete.sk

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář