JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Další masové protesty proti karanténě v Německu, ty napadá antifa a vláda varuje před krajní pravicí, co chce naštvaný lid zneužít (VIDEO)

NĚMECKO: Během víkendu proběhly po celém Německu další masové protesty proti trvající karanténě v reakci na epidemii wuhanského koronaviru (COVID-19). Při protestu také Antifa napadla skupinu mužů ve Stutgarttu, což je obecně považováno za pokus o vraždu, vláda ovšem varuje před „pravicovými extremisty“, kteří se pokouší vzniklý chaos zneužít ke svým vlastním cílům.

Jen v Berlíně v sobotu proběhlo 21 protestů a v neděli pak 19. Jen v neděli policie zatkla přes 300 lidí za porušení karantény.

Při sobotním protestu ve Stuttgartu byli podle zpráv Junge Freiheit bezdůvodně napadeni tři muži středního věku maskovanými levicovými extremisty. Ti tři muži ve věku 40 a 55 let byli členy pravicových odborů Zentrum Automobil (ZA). Skupina asi 50 extremistů je obklíčila, mlátili je a kopali, útočili na ně pepřovým sprejem, než ze scény utekli. Před útokem jeden z extremistů zařval: „Ti patří k nim!“ a další: „Jasně, jsou mrtví!“

Jeden z mužů byl zraněn tak závažně, že ho při hospitalizaci museli uvést do umělého kómatu. Jeden další, co je při vědomí, řekl, že on vůbec nepochybuje, že útok byl pokusem o vraždu. Policie sice říká, že ten zločin vyšetřují, ale ve své zprávě útok zlehčují.

https://twitter.com/Payal_Rohatgi/status/1261601004610437120?s=20

Členové odborů ZA byli oblíbeným cílem útoků levicových extremistů už v minulosti.

Německé vládě však dělá starosti hlavně politická pravice. Prezident zemského Úřadu na ochranu ústavy v Durynsku Stephen Kramer vydal varování, že „pravicoví extremisté“ se pokouší zneužít protestů proti karanténě k vlastním cílům. Toto obvinění vznesl při interview, kdy podle Junge Freiheit jmenovitě zmiňoval politické strany Národně demokratická strana (NPD), Die Rechte a Der dritte Weg.

Kramer je přesvědčen, že pravicové skupiny vidí v pandemii příležitost spustit kolaps „globalistického liberalismu“ a demokracie. Rovněž tvrdil, že záludně organizují programy sousedské výpomoci a akce díků záchranným pracovníkům za jejich přínosy, aby si tak urvali přízeň veřejnosti, přičemž však dále „útočí“ na veřejný pořádek. V tomto kontextu se zmínil i o straně Alternativa pro Německo kvůli její roli při organizování těchto protestů proti karanténě. Kramer srovnával účinek těchto protestů, jaký to má na energetizaci Pravice jako stejný, jako byla migrační krize roku 2015.

https://twitter.com/ChristianMels/status/1261962833497133056?s=20

Kramerovy komentáře našly ozvěnu u Thomase Haldenwanga, prezidenta zemského Úřadu pro ochranu ústavy, což je vládní orgán ve stylu našich – slovy prezidenta – čučkařů proti pravicovým extremistům.

Toto rozhodnutí úřadu zaměřit se výlučně na pravici je ve světle faktů, že levicoví extremisté otevřeně prohlásili, že mají v úmyslu pandemii využít ke svým vlastním politickým cílům rozdmycháváním chaosu, jak už o tom Voice of Europe referoval, dost těžko pochopitelné.

Michael Lord

Odeslat komentář