Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Je zajímavé, že dosud nebyl podán ani jeden jediný vědecký důkaz, který by podpořil lež o „zlém“ CO2 (o odměnu 100 000 eur, která byla za předložení takového důkazu vypsána, se zatím nikdo nepřihlásil), zatímco den co den se objevují nové studie, které jsou pádným – a také vědeckým – argumentem proti těmto lžím.
I další studie, která se vrací o celých 65 let zpátky, potvrzuje, že vyšší obsah CO2 v atmosféře nepochází z lidské činnosti, ale je způsoben povrchovou teplotou moře.
Minulý měsíc zveřejnil japonský výzkumník Dai Ato studii, která zkoumala vztah mezi úrovněmi atmosférického oxidu uhličitého (CO₂) a lidskými emisemi, přičemž klíčovým faktorem je teplota mořského povrchu.
Zjištění odmítají teorii, že emise způsobené člověkem jsou primární hnací silou nárůstu atmosférického CO₂. Místo toho studie dochází k závěru, že je to teplota mořského povrchu, co hraje dominantní roli při regulaci úrovní CO₂ a nebyl pozorován žádný vliv člověka.
Atova studie byla zveřejněna 16. srpna v Science of Climate Change, neziskovém nezávislém vědeckém časopise věnovaném publikaci a diskuzi o výzkumných článcích, krátkých sděleních a přehledových pracích o všech aspektech změny klimatu.
Při vícerozměrné analýze byla použita veřejně dostupná data od předních organizací zabývajících se výzkumem klimatu a energetiky. Zjistil, že lidské emise nebyly určujícím faktorem v žádném z regresních modelů.
Regresní model je statistická technika používaná k odhadu vztahu mezi odpovědní (závislou) proměnnou a souborem vysvětlujících (nezávislých) proměnných.
Studie dospěla k závěru, že nezávislou determinantou ročního nárůstu koncentrace CO₂ v atmosféře byla teplota mořského povrchu (SST), nikoli lidské emise.
„Tato studie je první, která používá vícenásobnou regresní analýzu k prokázání, že nezávislým determinantem ročního nárůstu koncentrace CO₂ v atmosféře byla SST, která prokázala silnou prediktivní schopnost. Lidské emise CO₂ však byly irelevantní. Tento výsledek ukazuje, že atmosférický CO₂ kolísá jako přirozený jev bez ohledu na lidskou aktivitu,“ uvádí studie.
Nový právě publikovaný článek je pro lidstvo skvělá zpráva, klimatický alarmismus byl odhalen.
- Všechny biliony dolarů, které byly vyčleněny na velké baterie, vysokonapěťová přenosová vedení a větrné turbíny, lze nyní přesměrovat na zdraví, zlepšení životní úrovně a odstranění chudoby.
- Legie klimatologů mohou nyní trávit svůj čas produktivním úsilím.
- Nebudeme muset zabíjet tisíce koal ničením jejich přirozeného prostředí a miliony ptáků při stavbě a používání větrných turbín.
Tato nová recenzovaná publikovaná studie dochází k závěru:
Globální SST (Sea surface temperature – povrchová teplota moře) je hlavním určujícím faktorem ročního nárůstu koncentrací CO2 v atmosféře od roku 1959.
Nebyl pozorován žádný dopad člověka.
Tento výsledek ukazuje, že lidské úsilí o omezení emisí CO2 bylo, alespoň v minulosti, nesmyslné.
Teorie, že moderní globální oteplování a klimatické změny jsou způsobeny CO2 emitovaným člověkem, je navíc také mylná, irelevantní pro věrohodnost příběhu, že moderní oteplování a klimatické změny probíhají dramatičtěji než ty v minulosti.
Celá klimaalarmistická kampaň je v první řadě podložena teorií, že používání fosilních paliv člověkem způsobuje zvýšení hladiny CO2 v atmosféře.
Za druhé tvrdí, tento nárůst CO2 není přirozený a způsobuje nárůst špatného počasí.
A za třetí, zastavením výroby energie z uhlí, ropy a plynu prý můžeme zastavit zvyšování hladiny CO2 a ochladit klima.
Tato nová studie však zjistila, že zvýšení hladiny CO2 není způsobeno činností člověka, ale přirozeným zvýšením teplot mořské hladiny.
To dává smysl, protože lidská činnost (37 gigatun CO2) představuje pouze 3 % celkových emisí CO2 odcházejících do atmosféry ve srovnání s ~ 330 gigatunami z oceánských zdrojů a ~ 440 gigatunami z pozemských zdrojů – a CO2 emitovaný z oceánů se liší v závislosti na teplotě mořské hladiny.
Studie zjistila, že kolísání teplot povrchu moře je to, co způsobuje nárůst CO2.
Například v roce 1992 svět zažil globální ochlazení způsobené erupcí Mount Pinatubo a v roce 1992 se koncentrace CO2 v atmosféře zvýšila pouze o 0,49 ppm (částic na milion).
Naproti tomu v roce 1998 El Niño oteplilo svět a koncentrace CO2 vzrostla o 2,97 ppm.
Mezi lety 1992 a 1998 tedy došlo k šestinásobnému rozdílu ve zvýšení koncentrací CO2 (0,49 ppm až 2,97 ppm). Emise z let 1992 (23,4 gigatun) a 1998 (25,3 gigatun) se však lišily pouze o 8 %.
Takže zde je věda. Alarmismus může skončit.
Musíme však pochopit, že hnutí za změnu klimatu je kult s vymytým mozkem, který drží pohromadě silně zakořeněná kvazináboženská víra, nemluvě o podvodnících, kteří vydělávají miliony na udržování alarmismu.
A stejně jako ti, kteří si píchli 4., 5. a 6. covid „booster,“ strčí hlavu do písku a popírají vědu a chtějí pokračovat v destruktivním šílenství nulového uhlíku.
Problém je, že do tohoto šílenství tahají nás všechny…
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi