JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Další šokující videa vítězné operace Houthiů „Vítězství od Boha“

29. září zveřejnila mediální větev Houthiů šokující videa první fáze „Operace Vítězství od Boha,“ která proběhla v září jižně od saúdskoarabského Najranu.

Podle brigádního generála Sariho byla tato operace plánována celé měsíce a zapojily se do ní i raketové síly, letectvo a síly protiletecké obrany.

Jemenské raketové síly vypálily na letiště Jizan deset raket Badir-1, zatímco letectvo provedlo 21 náletů proti vojenským cílům v Saúdském království. Tyto útoky probíhaly několik měsíců před touto operací, aby odlákaly letectvo Saúdy vedené koalice a narušily jim jejich operace.

Jemenské síly protivzdušné obrany během uvedené operace útočily převážně na útočné vrtulníky této koalice, aby jim bránily poskytnout přímou leteckou podporu Saúdským vojskům obklíčeným jižně od Najranu.

Brigádní generál Sari shrnul výsledky Operace Vítězství od Boha následovně:

  • Bojovníci Houthiů zabrali jižně od Najranu 350 km2 území včetně mnoha desítek klíčových postavení.
  • Zabito bylo přes 500 saúdských vojáků a jemenských milicí spřažených se Saúdy.
  • Přes 2 000 vojáků Saúdy vedené koalice bylo zajato včetně mnoha důstojníků.
  • Ukořistěny byly stovky bojových náklaďáčků, obrněných transportérů, bojových vozidel pěchoty a ženijních vozidel. Nejméně 15 dalších vozidel bylo zničeno.

https://youtu.be/oCGnXkjdP00

Mluvčí Houthiů rovněž odhalil, že saúdské letouny provedly v zoufalé snaze tuto operaci zmařit nejméně 300 náletů, které prováděly tak odhodlaně, že často zasahovali i vlastní vojáky a bojovníky svých zástupných sil. Takže nejméně 200 koaličních vojáků bylo zabito při takovýchto „spřátelených“ náletech.

„Naše síly se sice pokoušely poskytnout nepřátelským vojákům zraněným v důsledku těchto náletů první pomoc, ale pokračující útoky to komplikovaly a zvyšovaly tak jejich ztráty,“ řekl brigádní generál Sari.

Videa zveřejněná tímto mediálním křídlem většinu informací zveřejněných brigádním generálem Sarim potvrdila a ten slíbil v nadcházejících dnech zveřejnit mnoho dalších videí.

Tento mluvčí Houthiů uvedl, že Operace Vítězství od Boha pořád ještě pokračuje, a vyzval jemenské bojovníky spřažené se Saúdy, aby opustili své bojové linie a vrátili se domů.

Saúdy vedená koalice zatím ještě tyto šokující záběry nekomentovala. Takové těžké ztráty by mohly toto Království přinutit, aby svou politiku vůči Jemenu zmírnilo.

Odeslat komentář