JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ďalšie americké vojenské lietadlo spadlo v Iraku, ďalší štyria Američania po smrti!

IRAK: S mŕtvymi Američanmi sa v posledných dvoch dňoch roztrhlo vrece. Portál topcor večer 29.1.2020 priniesol informáciu, že spadlo ďalšie americké bojové lietadlo. Tentoraz v irackej provincii Anbar, ktorá hraničí so Sýriou, Jordánskom a Saudskou Arábiou. Informácie potvrdil aj portál El Nashra

Podľa informácii portálu havarovalo vojenské lietadlo C-27J Spartan, ktoré patrí medzi taktické vojenské transportné lietadla. Na jeho palube sa nachádzali štyria Američania, všetci zahynuli. Bližšie informácie o havárii lietadla nie sú k dispozícii, Američania haváriu amerického lietadla v Iraku a smrť štyroch Američanov bližšie nekomentovali.

V provincii Anbar sa nachádza aj základňa al Asad, na ktorú po vražde generála Soleimániho zaútočili Iránci a šiítske milície svojimi raketami. Američania po útoku klamali, že na základni nemali žiadne straty, dnes sa hovorí minimálne o 50 zranených. Americká PVO nedokázala reagovať.

Dňa 27. 1. 2020 zostrelili členovia Talibanu americké lietadlo E-11A, na palube ktorého sa nachádzali americkí agenti CIA a príslušníci Talibanu pravdepodobne zostrelili aj jeden z amerických vrtuľníkov, ktorý priletel na miesto pádu zostreleného amerického lietadla. V zostrelenom lietadle v Afganistane zahynul dôležitý vysoký dôstojník CIA Michael D’Andrea, prezývaný Temný princ a viacerí muži jeho tímu.

Ak bolo aj toto lietadlo, ktoré sa zrútilo v Iraku zostrelené, dalo by sa hovoriť, že situácia je vážna a podobá sa na situáciu, do ktorej sa dostal Sovietsky zväz v Afganistane. Sovieti tam vtedy bez ohrozenia operovali zo vzduchu najmä svojimi helikoptérami. Afganci ich nemali čím zostreliť až kým im USA nedodali na tú dobu vyspelé rakety zem – vzduch Stinger. Sovietske vrtuľníky potom začali padať k zemi.

Ak dokázali Afganci zostreliť vojenské lietadlo na letovej dráhe vo výške 10 – 12 000 metrov, znamená to, že im tiež niekto dodal vhodnú techniku. Hovorí sa o Iráne, ktorý sa mal takto mstiť za zabitie generála Solejmáního. Ak by tieto dodávky partizánskym skupinám boli realitou, čakajú letectvo USA na blízkom a strednom východe ťažké časy.

Odeslat komentář