JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ďalšie lobovanie a pokusy EU ako islamizovať Slovensko v spolupráci s mimovládkami! SR navštívila eurokomisárka pre vnútorné záležitosti Y. Johanssonová

SLOVENSKO: Slovensko v utorok navštívila európska komisárka pre vnútorné záležitosti Ylva Johanssonová. Cieľom jej návštevy bolo nájsť spoločné základy pre diskusiu v otázkach migrácie a azylu. TASR o tom informovala Ingrid Ludviková zo Zastúpenia Európskej komisie v SR.

Eurokomisárka sa stretla aj s ministerkou vnútra SR Denisou Sakovou (Smer-SD) a diskutovala tiež so zástupcami mimovládnych organizácií, ako Človek v ohrození, Slovenská katolícka charita, Medzinárodná organizácia pre migráciu, Liga za ľudské práva a Centrum pre výskum etnicity a kultúry. Johanssonovú zaujímal prístup Slovenska k otázke migrácie z pohľadu mimovládnych organizácií.

„Mali by sme si spoločne sadnúť a nájsť pragmatický spôsob riešenia, ktorý by spočíval v kompromise prijateľnom pre všetkých 27 členských štátov,“ komentovala. V týchto otázkach chce eurokomisárka podľa Ludvikovej docieliť komplexný a udržateľný prístup, ktorý bude vychádzať z azylovej reformy navrhnutej v roku 2016 a bude brať ohľad na pozície členských štátov.

Mimovládne organizácie s komisárkou diskutovali aj o nových možných spôsoboch riadenia migračnej politiky vrátane sponzorovaného presídľovania. Obe strany sa podľa Ludvikovej zhodli na tom, že je potrebné riešiť otázku migrácie pragmaticky.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář