JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Ďalšie slovenské podniky sa pridávajú v zákaze vstupu politikov a členov pandemickej komisie. Špinavci nebudú obslúžení

SLOVENSKO: Majiteľ zážitkovej reštaurácie v Banskej Štiavnici, Rastislav Anguš, sa rozhodol, že neobslúži členov vlády ani pandemickej komisie. Hovorí, že gastro zdiskriminovali

 

Na čiernej tabuľke pri vstupe visí nápis, že členov vlády ani pandemickej komisie neobslúžite. Ste nahnevaný?

Áno, a nie som jediný. Chápem, že zatvorenie reštaurácií bolo potrebné. Kroky našej vlády však boli absurdné. Nikto sa nás nepýtal na názor, nás – myslím teraz ľudí z praxe. V novembri mohli byť otvorené interiéry o niečo dlhšie. Ľudia nemuseli sedieť na terasách a drkotať zubami. Alebo mohli zatvoriť už vtedy, presne ako v Rakúsku. Dlho to naťahovali, vírus sa šíril. Už vtedy mohol byť lockdown. My sme boli nastavení tak, že ani v januári neotvoríme. Ani nás to veľmi nemrzelo, je to z hľadiska tržieb najslabší mesiac v roku. Ale prišli sme o február, kedy je Valentín, potom o marec, kedy sa už život na terasách za bežných okolností rozbieha. A to len preto, že lockdown sa nezačal v decembri.

 

Preto ich nechcete obsluhovať?

Najmä preto, že bývalý premiér o nás hovorí, že sme podvodníci. Áno, brigádnikov berieme na dohodu, ale vysvetlím, prečo to tak je a čo by sa malo zmeniť, aby sa to nedialo. Takéto titulovanie ma uráža. Veľa vecí nefunguje aj v iných odvetviach, o tých sa nevyjadruje nijako. Na druhej strane to hovorí človek, ktorý je plagiátor. To je vrchol. Nemám, čo k tomu dodať.

 

A členovia pandemickej komisie? Tí nikoho neosočovali.

Ja jednoducho cítim, že gastro bolo extrémne zdiskriminované. Dokonca na úkor všetkých iných odvetví. Aj členovia pandemickej komisie ešte koncom novembra hovorili, že vírus sa šíri v reštauráciách. Neboli o tom žiadne potvrdené dôkazy. Zatvorili nás a čísla rástli ďalej. Neboli to teda reštaurácie. Preto si myslím, že tápali. Rozumiem, všetci sme boli v novej situácii. Oni však vydávali ultimátne rozhodnutia, ktoré neboli založené na pravde. A my sme trpeli. Boli sme prví zatvorení a poslední otvorení.

 

Autor: Daniela Ďurišková

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář