JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Diabetes v Nemecku: Každú hodinu 3 mŕtvi! Podobne je to aj v iných krajinách … Tak prečo nás strašia len Koronou? A tu je odpoveď…

NEMECKO: Preto, lebo na korone Gates zarobí miliardy. Diabetes ho nezaujíma – nemá na to očkovací program. V Nemecku žije 7 milión ľudí, ktorí trpia na cukrovku a ich počet rastie každoročne o 500 000. Politika to totálne ignoruje – cukrový priemysel sa teší – má obrovské zisky a dobrých lobistov.

Pri cukrovke je mimoriadne zákerné to, že cukor pri tejto chorobe poškodzuje srdce takpovediac celkom nenápadne a bez zjavných príznakov. To je nanajvýš nebezpečné, lebo to znamená, že telo nám ničím toto nebezpečenstvo nesignalizuje.

Aj po niekoľkých rokoch ťažkej cukrovky chýbajú akékoľvek varovné signály, ako je napríklad typická angina-pectoris bolesť. Preto môže prísť úplne nečakane náhla infarktová smrť. Príčinou poruchy cukrového metabolizmu je nedostatočná produkcia inzulínu, za ktorú je zodpovedná podžalúdkova žľaza. Ak sa do krvi dostáva príliš veľké množstvo cukru, prípadne ak je v tele len málo inzulínu, tak táto látka poškodzuje krvné cievy i nervy.

V normálnom stave je cukor transportovaný do jednotlivých buniek prostredníctvom inzulínu, kde sa jeho chemickým rozložením v mitochondriách buniek (ktoré sú ich energetickými centrálami) vyrába energia.

Ak nie je dosť inzulínu, aby mohol sprevádzať všetok cukor na jeho ceste do jednotlivých buniek, tak sa „voľný“ cukor správa voči cievam a nervom veľmi agresívne a narúša ich štruktúru. To samozrejme negatívne ovplyvňuje sj činnosť srdca a veľmi ľahko môže zničiť aj očnú sietnicu, a síce tým, že rozruší jej cievovku, ktorá ju vyživuje a potom je už len otázkou krátkeho času, kedy postihnutý oslepne.

Nebezpečie infarktu pri cukrovke stúpa až šesťnásobne. Ak niekto ešte má aj vysoký krvný tlak, tak riziko infarktu sa mnohonásobne zvýši. Preto je potrebné brať veľmi vážne už aj ľahkú cukrovku. Preventívne sa preto odporúča dať si vyšetriť hladinu cukru v krvi aspoň raz do roka.

Okrem toho, že v Nemecku každú hodinu zomrú na cukrovku traja ľudia, a to už celé roky (na Covid-19 je to o niečo viac ako štyria za hodinu a už to padá dole),

tak cukrovka spôsobuje aj ďalšie sprievodné  choroby organizmu, čo veľmi znižuje kvalitu život a naviac ho aj skracuje.

Diabetes je v Nemecku každoročne príčinou 40 000 amputácií nôh, chodidiel, prstov

Pre cukrovku každý rok oslepne 2 000 ľudí

30 až 40 percent cukrovkárov dostane aj chorobu obličiek

Diabetes zvyšuje riziko mozgovej porážky až trojnásobne voči riziku tých, ktorí cukrovku nemajú

Pre toto všetko by bol najvyšší čas, aby sa EÚ starala o túto zákernú chorobu aspoň tak ako o koronu.

Určite to tak ale nikdy neurobí! Má na to svoje „dobré“ dôvody.

 

Odeslat komentář