Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Postupně se zde můžete seznamovat s Paktem budoucnosti, který má být podepsán členskými zeměmi OSN již za pár dní během Summitu budoucnosti, který proběhne ve dnech 22. a 23.9.
Vzhledem k tomu, že pakt byl dokončen před několika týdny a před veřejností bylo mnohé utajováno, detaily o paktu se objevují až poslední dobou.
Nicméně i to, co se již dostalo na veřejnost, ukazuje, že cílem OSN je nejen urychlit plnění cílů Agendy 2030, ale také vytvořit z OSN jakousi globální světovládu.
Průběžně jste si zde mohli přečíst o různých záludnostech, které mají být v rámci Paktu budoucnosti OSN schváleny, nyní zde najdete jakési shrnutí všeho podstatného, co pakt obsahuje, případně co by znamenalo jeho schválení všemi členskými zeměmi.
Aktuálně již údajně existují nějaké výhrady, otázka je, jak se zástupci jednotlivých zemí zachovají přímo na summitu.
Světoví lídři se koncem tohoto měsíce sejdou v New Yorku, aby diskutovali o návrzích, které by podle kritiků zavedly globální digitální ID, online cenzuru a poskytly generálnímu tajemníkovi OSN bezprecedentní nouzové pravomoci.
Mezi návrhy, které mají být projednány na 79. Valném shromáždění Organizace spojených národů , je pakt pro budoucnost, který Organizace spojených národů popisuje jako „příležitost vytvořit mezinárodní mechanismy, které lépe odrážejí realitu 21. století a reagují na výzvy abychom byli schopni reagovat na příležitosti dneška a zítřka.“
Navrhovaný pakt pro budoucnost obsahuje 11 politických návrhů. Patří mezi ně návrhy na zřízení nouzové platformy OSN a Global Digital Compact, stejně jako návrhy na integritu informací a transformaci vzdělávání.
Návrhy Organizace spojených národů zahrnují také „Deklarace o budoucích generacích.“
Podle těchto návrhů by měl generální tajemník stálou pravomoc vyhlásit nouzovou platformu v případě budoucího komplexního globálního šoku dostatečného rozsahu, závažnosti a rozsahu.
Diskuse o Paktu pro budoucnost se budou konat pod záštitou Future Summit, který je popsán jako událost na vysoké úrovni, na níž se sejdou světoví lídři, aby dosáhli nového mezinárodního konsenzu o tom, jak můžeme vytvořit lepší současnost a zajistit budoucnost.
Návrhy jsou součástí „Naší komunikační agendy,“ iniciativy popsané jako „vize generálního tajemníka pro budoucnost globální spolupráce.“
Nedostatek kontroly a rovnováhy je velmi znepokojující
Kritici návrhů varovali ochránce, že ohrožují osobní a zdravotní svobody, dávají OSN bezprecedentní pravomoci a mohou vést k mezinárodně závazné smlouvě.
Nizozemská právnička Meike Terhorst uvedla, že OSN se snaží získat více výkonné moci.
Francis Boyle, JD, Ph.D., profesor mezinárodního práva na University of Illinois, řekl: „Generální tajemník se snaží obejít Chartu Organizace spojených národů a udělit si veškeré pravomoci.“
„Nedostatek kontrol a protivah je velmi znepokojující. Členské státy budou mít velmi malou nebo žádnou moc,“ řekla Terhorstová a poukázala na to, že tyto návrhy stále více čelí odporu, protože ohrožují národní suverenitu.
„Mimořádné pravomoci a další návrhy obsažené v paktu by mohly mít pro lidstvo hrozivé důsledky,“ varoval Boyle.
„Nejhorší následky by jistě měly extrémně nebezpečné povinné vakcíny, které by pravděpodobně porušily Norimberský kodex lékařských experimentů, jako například mRNA vakcíny a pak také cenzura, totální cenzura pro každého, kdo nesouhlasí,“ řekl Boyle.
Jiní experti varovali, že OSN není plně transparentní.
Podle nezávislého novináře Jamese Roguskiho není proces vedoucí k Summitu budoucnosti zcela transparentní. V tuto chvíli nebylo dosaženo konsensu a stav těchto tří dokumentů nebyl čestně prezentován veřejnosti.
Roguski poznamenal, že čtvrtá revize Global Digital Compact byla napsána 27. srpna, ale nebyla veřejně dostupná na webových stránkách OSN.
Podle Dr. Meryl Nass, zakladatelky Door to Freedom, pakt staví OSN do centra mezinárodních záležitostí a dává jí blíže nespecifikované pravomoci. Neobsahuje definice použitých pojmů, takže to může být později interpretován způsobem, který se občanům nemusí líbit.
Prostředek, jak urychlit Velký reset?
Kritici také spojili návrhy OSN s agendou dalších mezinárodních organizací, jako je Světové ekonomické fórum (WEF), které obhajuje „Velký reset“ a „čtvrtou průmyslovou revoluci.“
„Ve své podstatě jsou summit a pakt pro budoucnost novou iterací Velkého resetu,“ řekl Tim Hinchliffe, editor The Sociable.
„V obou případech se hovoří o přetvoření našeho světa, což zahrnuje touhu transformovat finanční systém a zavést globální správu v otázkách, jako je změna klimatu, zdravotní péče a vše, co souvisí s cíli udržitelného rozvoje Agendy 2030 (SDGs – Sustainable Development Goals).
„Zatímco WEF nemá žádnou přímou, autoritativní nebo legislativní pravomoc k realizaci své agendy, pakt by byl podepsán členskými státy, jejichž vlády vykonávají skutečnou výkonnou a zákonodárnou moc,“ řekl Hinchliffe.
„Snaží se proměnit agendu WEF v pevné mezinárodní právo a odtud v pevné vnitrostátní právo,“ řekl Boyle.
Podle Michaela Rectenwalda, Ph.D. , autora knihy „The Great Reset and the Struggle for Liberty: Unraveling the Global Agenda,“ návrhy OSN se zaměřují na podporu Agendy 2030 pro udržitelný rozvoj a žádoucí režim „globálního vládnutí.“
Rectenwald řekl, že návrhy zahrnují „urychlení dosažení cílů Agendy 2030“ a představují pokračující pokus OSN „zavést globální socialistický světový systém, který je ‚inkluzivní‘ a ‚spravedlivý‘.“
„Inkluze“ se dosahuje technologickými prostředky, jako je překlenutí „digitální propasti,“ která závisí na obecném přijetí systému digitální identity. Digitální identita je prostředek, jehož prostřednictvím je člověk „začleněn“ a bez kterého v podstatě neexistuje. Proto by mimo systém nemělo být nic – tedy vznikne totalitní vláda,“ řekl Rectenwald.
Global Digital Compact požaduje digitální průkazy totožnosti a očkovací pasy
Spolu s Paktem pro budoucnost je představen návrh „Globálního digitálního paktu – otevřená, svobodná a bezpečná digitální budoucnost pro všechny.“
Návrh, zveřejněný v květnu 2023, stanoví „zásady, cíle a opatření na podporu otevřené, svobodné, bezpečné a na lidi zaměřené digitální budoucnosti, zakotvené ve všeobecných lidských právech a umožňující dosažení cílů udržitelného rozvoje.“
Kompakt však obsahuje návrhy na zavedení digitálního ID, digitálních veřejných statků a pasů digitálních produktů a vyzývá k boji proti dezinformacím a zabránění „zneužívání“ online nástrojů.
„S digitálním ID je pro vlády snazší cenzurovat a vyhrožovat hlasům s jiným názorem,“ řekl Terhorst. „Návrhy OSN hovoří o potlačování ‚dezinformací‘ nebo ‚nenávistných projevů‘. Kdo by měl rozhodovat o tom, které informace jsou správné a které ne?“
Poziční dokument „Informační integrita na digitálních platformách“ jde dále a konkrétně se zabývá „hrozbami pro integritu informací,“ jako jsou takzvané „dezinformace.“ Vyzývá také k „empiricky založenému konsenzu o faktech, vědě a znalostech,“ i když není jasné, jak bude tento „konsenzus“ určen.
Podobně stručná zpráva o „ Transformaci vzdělávání “ navrhuje „začlenění postupů, které posilují schopnost studentů a učitelů orientovat se v rostoucím toku nepravdivých a zfalšovaných informací.“
Dokument také navrhuje „nové očkovací technologie založené na platformě a inteligentní výrobní procesy vakcí k výrobě většího počtu kvalitnějších vakcín.“
Terhorst řekl, že cílem digitálního ID bylo zavést globální očkovací pas, který by „převážil právo kohokoli odmítnout očkování.“
Hinchliffe poznamenal, že Organizace spojených národů „ustanovila zásady pro ‚ kodex chování,‘ který vyzývá nejen členské státy, ale také soukromé skupiny, jako jsou zájmové skupiny, digitální platformy, inzerenti a zpravodajská média, aby potlačovaly narativy, které jsou v rozporu s Organizací spojených národů a Agendou 2030.“
Generální tajemník se snaží prosadit jako diktátor OSN
Podle Boyla by měl generální tajemník Organizace spojených národů „jednat jako tajemník odpovědný za sekretariát,“ ale tyto návrhy se pokoušejí „udělat z něho diktátora Organizace spojených národů.“
Poukázal na to, že OSN se skládá ze šesti nezávislých orgánů, ale tyto návrhy by mohly ovlivnit jejich nezávislost.
„Měl by nad nimi pravomoc a pravděpodobně by také mohl vykonávat pravomoc nad specializovanými agenturami OSN, jako je Světová zdravotnická organizace. To je v kontextu Mezinárodních zdravotních předpisů a Pandemické smlouvy,“ řekl Boyle.
Boyle argumentoval, že tím, že Spojené národy výslovně nazývají pakt „smlouvou“ pro budoucnost, se Spojené národy úmyslně pokoušely z toho udělat mezinárodní smlouvu, závaznou podle Vídeňské úmluvy o smluvním právu .
„Nazývat to paktem jasně spadá pod Vídeňskou úmluvu,“ řekl Boyle.
„Bojujeme tady o život. Svět musí být varován před nebezpečím tohoto paktu.“
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi