JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Diktátor Matovič nám chce brať slobody, o ktoré sme sa podľa neho svojou nezodpovednosťou „sami pripravili“. Boli sme neposlušní, tak teraz príde strašná pomsta a reštrikcie! O svojej „papuli bez rúška“ na preplnenej svadbe, ani slovo.

SLOVENSKO: Igor Matovič sa na svojej včerajšej tlačovej besede a facebookových statusoch prekonával v hromžení a strašení obyvateľstva. Stúpajú počty pozitívne testovaných, za čo môžu nezodpovední ľudia, ktorí napríklad odmietali nosiť rúška. Teraz sa rútime do katastrofy a preto on, veľký záchranca národa „ide zatiahnuť ručnú brzdu“, s čím budú spojené obmedzenia slobody. Ale ľudia nech sa sťažujú sami na seba, lebo „sami sa o slobodu pripravili svojou nezodpovednosťou“.

Tu sú niektoré jeho vyjadrenia:

„Máme nový rekord. Nerozvážnosť, ľahkovážnosť a egoizmus zvíťazili. Neustále útoky, spochybňovanie nebezpečnosti Covidu, teatrálne ignorovanie opatrení, vysmievanie sa z tých, ktorí ich dodržujú … priniesli svoje výsledky. Výsledky “boja za slobodu”, ktorý teraz slobodu zoberie všetkým.“

„Približne tretina ľudí doslova, s prepáčením, s..ie na pravidlá. A na toto majú doplácať poctiví ľudia, ktorí sú na životoch ohrození? Vidíme dramatický nárast počtu chorých ľudí nad 65 rokov, títo ľudia majú pravdepodobnosť 100-krát väčšiu, že zomrú ako nejaký z..ran na ulici, ktorý si povie, že COVID-19 je nejaká chrípôčka, soplík, výmysel židojašterov či iluminátov z Ameriky. To nedokážeme mať zodpovednosť voči babkám, dedkom či chorých ľudí? Ak máte, ľudia, Boha pri sebe, začnime sa správať zodpovedne.“

Dnes na svojom FB dodal:

„Keď som sa včera pri 419 (prípadoch) rozhodol osobne zatiahnuť ručnú brzdu, konšpirační blázni šaleli. Vraj straším ľudí s výmyslami. Dnes sme sa kvôli ich choromyselným blábolom o chrípôčke a nedostatku kyslíka v mozgu z rúška posunuli na ďalší rekord 552 a budú ďalšie. Prepáčte, ale nebudem počúvať názory ľudí, pre ktorých zdravie a smrť iných ľudí okrem nich samých nie je hodnotou. Nech si vykrikujú koľko len chcú a hecujú sa navzájom, mne sú ukradnutí. Jediní na kom mi teraz záleží sú tí, ktorí sa voči dôsledkom chorého správania bláznov nevedia sami brániť a môžu naň doplatiť zdravím a životom.

Situácia je mimoriadne mimoriadne vážna a preto po 3 mesiacoch preberám vedenie boja voči Covid-19 do vlastných rúk s rovnakým cieľom ako počas prvej vlny – vyhrať ho s čo najmenším dopadom na zdravie a životy nevinných ľudí. Povedzme si však pravdu – dopad akýchkoľvek ochranných opatrení bude vidieť až s odstupom viacerých týždňov a zmeniť smer tak strmej krivky bude vyžadovať veľmi veľa nášho spoločného úsilia. Idem do boja s tým, že ma budú nenávidieť ďalšie davy bláznov. Avšak nechať svoju krajinu napospas osudu a nepostaviť sa bláznom zoči-voči, by bolo nehodné premiéra nášho krásneho Slovenska.“

Obviňovať obyvateľstvo z nárastu prípadov je scestné, keďže tie rastú aj v mnohých ďalších krajinách, s niekoľkými výnimkami, napríklad Švédska, ktoré nebránilo prirodzenému budovaniu imunity obyvateľstva a teda sa celé z Matovičovho pohľadu správalo „nezodpovedne“. Začala jeseň, čo je prirodzené obdobie každoročného nárastu respiračných ochorení a veľmi dobre vieme, že testy sú nespoľahlivé a v mnohých prípadoch môžu ako „covid pozitívneho“ určiť človeka s úplne iným vírusom. Nehovoriac o tom, že zvýšený počet testov, zákonite vedie k vyššiemu počtu prípadov. Každopádne prípadov, kedy väčšina „pozitívnych“ nepociťuje žiadne príznaky.

Matovič zásadne ignoruje názory odborníkov, ktorí nepochlebujú oficiálnej línii WHO, napríklad aj ten, že celoplošné nosenie rúšok môže viesť k zhoršenej imunite – teda paradoxne mohlo prispieť aj k dnešenému nárastu prípadov. Jedným z takýchto kritikov oficiálnej línie je aj MUDr. Igor Bukovský, ktorého Matovič na včerajšej tlačovke „zotrel“. „Nastal čas pán doktor Bukovský, blázon, aby ste prestali šíriť tieto konšpiračné bludy. Máte titul a prečítajte si Hippokratovu prísahu, vy idete proti tomu, čo ste sľúbili, nie ste hodný svojho titulu,“ povedal premiér, ktorého diplomová práca je plagiátom. Bukovský na tieto výroky zatiaľ nereagoval, ale oznámil, že štátny Slovenský rozhlas, v ktorom mal pravidelnú rubriku o zdraví a životnom štýle, mu ju pozastavil.

V neposlednom rade treba pripomenúť, že viacerí špičkoví právnici, vrátane emeritného ústavného sudcu Jána Drgonca, upozornili, že väčšina doterajších korona opatrení je v rozpore s ústavou a platnými zákonmi. Na ľudské slobody je možné siahnuť len v nevyhnutných opodstatnených prípadoch. Niečo iné by bolo, keby tu ľudia masovo umierali na skutočnú pandémiu.

Akým právom sa teda Matovič pasuje na diktátora, ktorý nám ide brať slobody? Pretože predtým vyslovil želanie, aby jeho strana v počte členov prekonala nacistickú NSDAP? Je skutočne jeho vzorom istý psychicky narušený pán s fúzikmi, ktorý, ako všetci vieme, dopadol veľmi neslávne a predtým, ako sa zastrelil, obviňoval svoj národ z toho, že mu nevyšli jeho plány?

Autor: Marián Benka

Zdroj: https://zemavek.sk

Odeslat komentář