JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Diplomacia USA ako najväčšieho teroristu sveta a spojenca Slovenska

„V nedeľu sme sa dozvedeli od irackého premiéra Ádila Abdala Mahdího, ako Donald Trump používa diplomaciu. Spojené štáty požiadali Irak, aby začal rokovania s Iránom. Iracký premiér sa obrátil na Gásema Solejmáního, aby prišiel a dal mu odpoveď na ponuku rokovaní. A Trump a jeho kumpáni posla zabili na letisku,“ dodal ešte E. J. Magnier, politický analytik a vojnový korešpondent kuvajtských novín Al Rai, špecializujúci sa na terorizmus a Blízky východ.

Administratíva amerického prezidenta Donalda Trumpova v pondelok odmietla vydať víza iránskemu ministrovi zahraničných vecí Mohammadovi Džavádovi Zarífovi, ktorý sa chcel vo štvrtok zúčastniť na zasadnutí Bezpečnostnej rady OSN v New Yorku na tému dôležitosti dodržiavania Charty OSN.

Týmto boli porušené podmienky dohody o ústredí Spojených národov z roku 1947, podľa ktorej sú Spojené štáty všeobecne povinné umožniť zahraničným diplomatom prístup do sídla OSN. Washington však tvrdí, že môže odmietnuť víza z dôvodov „bezpečnosti, terorizmu a zahraničnej politiky“.

Odeslat komentář