JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Diplomat označil protiruskú kampaň Českej republiky za projekt NATO a špeciálnych služieb

RUSKO/ČESKO: Námestník Asociácie ruských diplomatov vyhlásil, že aktivita českých diplomatov len použila vopred vytvorený scenár a označil skutočných autorov tejto provokácie.

Celý príbeh s vyhostením ruských diplomatov z Českej republiky je scenár, ktorý pripravilo NATO a nejde o iniciatívu samotných českých politikov.

V diskusnej relácii „Otkrytyj efir“ to povedal Andrej Baklanov, námestník Asociácie ruských diplomatov. Podľa neho sa takéto rusofóbne scenáre neustále tvoria v NATO a nanucujú  novým štátom aliancie.

„Podľa mňa to nebolo tak, že oni sami urobili niečo z vlastnej iniciatívy a potom čakali, čo sa stane. Počas pobytu v sídle NATO som videl, ako to tam funguje. Vzťah k relatívne novým členom aliancie, ako sú Poľsko a Česká republika, vyzerá tak, že im stačí vysvetliť, čo majú robiť a urobia to. Je to doslova neúctivý prístup. Ak teda proti nám dôjde k nejakej kampani, zapoja tento zväzok krajín alebo ich zapoja osobitne. V tomto prípade hovoríme hlavne o Českej republike. Sú prepojení, dostanú konkrétnu úlohu, špeciálne služby im poskytnú koncept. Častokrát sú tieto koncepty krehké a rozpadajú sa, niekedy je možné ich použiť, ako kedy. Ide o vec ideológie. Taký scenár alebo iný scenár, idú ako obohratá platňa, tak ako v tomto prípade,“ vysvetlil diplomat.

Ruské ministerstvo zahraničných vecí označilo situáciu s vyšetrovaním výbuchov v Českej republike za šialenstvo, kvôli ktorému sa začalo vzájomné vyhosťovanie diplomatov.

Zdroj: https://sk.news-front.info/

Odeslat komentář