JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Do areálu US ambasády v Bagdádu dopadly v neděli tři rakety. Jeden zaměstnanec zraněn

IRÁK: Do areálu amerického velvyslanectví v hlavním městě Iráku Bagdádu dopadly v neděli tři rakety, jedna zasáhla jídelnu. Informovala o tom AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. Irácké bezpečnostní síly uvedly, že při útoku byl zraněn nejméně jeden zaměstnanec ambasády.

Stanice CNN neúspěšně požádala o komentář Pentagon a americké ministerstvo zahraničí. Nejmenovaný představitel Spojených států CNN řekl, že na místě jsou menší škody.

Bezpečnostní zdroj, na který odkazuje AFP, uvedl, že na ambasádu bylo vypáleno celkem pět raket, areál zasáhly tři. Podle AFP je to poprvé, co rakety dopadly přímo na americkou ambasádu, která se nachází v opevněné a přísně střežené zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení. Vládní čtvrť naposledy zasáhly rakety před týdnem.

Situace v zemi je napjatá od doby, co americká armáda 3. ledna zabila v Bagdádu vlivného íránského generála Kásema Solejmáního a člena vedení iráckých milicí Abú Mahdího Muhandise. Írán pak 8. ledna vypálil na základny v Iráku, kde působí Američané, množství raket. USA až s odstupem přiznaly, že bylo zraněno 34 amerických vojáků.

BagdádBagdád

 

Odeslat komentář