JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

DRZOST NEZISKOVEK NEZNÁ MEZÍ. HUŠTĚNÍ BRUSELSKÉ PROPAGANDY DO VAŠICH DĚTÍ NEUSTALO ANI V LOCKDOWNU

Také jste si mysleli, že jedním z mála pozitiv současné pandemie a z ní vyplývající úmorné, domácí, „distanční” výuky vašich dětí je to, že jim aspoň nemohou plést hlavy politické neziskovky? Chyba lávky. Profíci z tak zvané „občanské společnosti” jsou horší než pohádkové Jeskyňky. Zase si našli skulinku.

Před pár dny nám to osvětlila jistá Martina Neradová z Amnesty International. Uzavření škol je prý zaskočilo, „…ale jak se zavřely školy tak jsme hned začali plánovat co dál, jak dostat do škol lidskoprávní témata i v době, kdy tam fyzicky nemůžeme.”

Vyřešili to pomocí online workshopů. Ty si mohou aktivističtí učitelé buď objednat, na webové adrese AI, nebo si je ze stránek AI stáhnout a použít ve vlastní on line výuce. Podle Martiny Neradové, jsou jim za to učitelé vděční….

Pojďme se tedy podívat, copak nám to aktivisté z Amnesty International do výuky tlačí. Teď, v době, kdy se vyškrtávají z osnov fyziky ZŠ Newtonovy zákony  a z chemie stechiometrické výpočty. Jinými slovy Zákon akce a reakce a Zákon zachování hmoty, dva základní nástroje pro uchopení světa. Co může být tak důležité, že se to do osnov vejít musí?

Tak třeba workshop  s názvem „Uprchlictví a lidská práva”. Během něj si žáci hravou formou „…pomocí rolí vyzkouší zjednodušený azylový proces a dozví se více o jednotlivých pravidlech, která fungují pro všechny anebo o rozdílech mezi uprchlíkem a migrantem.” Další možností, kterou tu AI nabízí, je aktivita, nazvaná „Živá knihovna LIVE”. Při té se „… studenti setkají se zástupci různých menšin žijících u nás. Ať už je to gay, handicapovaný člověk, nebo příslušník etnické menšiny.” Ano, teď už jistě chápete, že pro toto se nějaké místečko v osnovách vždycky najde.

Po svém přistoupila k domácí výuce také „naše” nevětší neziskovka, Člověci v tísni. Když jim pandemie znemožnila kočovat po školách s cirkusem „Jeden svět”, vychovávajícím k evropanství, lásce k jinakosti a vítačství, vsadili na boj s desinformacemi. Vytvořili webinář a příručku k němu s názvem Dezinformační dezinfekce. Pod heslem – když to nejde dveřmi občanské výuky, půjde to oknem tzv. mediální gramotnosti. Na kterou se teď v Evropě hodně dá. Obsah dílka by se dal ve stručnosti shrnout do poučení, že cokoli je v rozporu s míněním ČT, praménkem pravdy nejčistší, musí být jistojistě fake new, desinformace a dílo zlých trollů. Které nařídil rozšířit zlý Putin, zahořklý z dalších a dalších úspěchů Evropské únie, aby podkopal vítězné tažení liberální demokracie okolo světa….

Věděli jste to? Že huštění Bruselské propagandy do vašich dětí neustalo ani v lockdownu? Ne? Tak to je divné… Máme přece demokracii. Prý už třicet let, jak nám média neustále opakují. Dokonce liberální. No a v ní přece, jak nás ve škole učili, o všem rozhoduje občan. Hlasuje, volí své zástupce. Vzpomínáte si tedy, kdy se vás někdo ptal, zda si přejete, aby se takové věci tlačily do hlav vašich dětí a vnuků? Hlasovali jste o něčem takovém? Měl to v programu někdo z těch, které jste volili?

Hloupé otázky, že? Ale velice podstatné. Jestliže totiž ve státě existují mocné struktury, na které občan „nedosáhne”, které nemůže nijak ovlivnit svou volbou a které přitom velice podstatným způsobem zasahují do věcí bytostně veřejných (do mediálního obsahu, do osnov výuky a do přípravy zákonů…)  – pak se nejedná o demokracii.

 

Autor: Lubomír Vylíčil

Zdroj: http://www.rukojmi.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář