JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Důkazy, že NATO není ničím jiným než prodlouženou rukou americké zahraniční „politiky“

Ivo Šebestík glosuje nápad amerického prezidenta o rozšíření NATO na Blízký východ. Co za ním vězí?

Nápad, který údajně vzešel z hlavy amerického prezidenta Donalda Trumpa, a podle kterého by mělo NATO na Blízkém východě nahradit Spojené státy v dozoru nad tímto zpustošeným územím, patří do kategorie typických nejapných vtipů současné americké politiky.

Spojené státy chtějí na Blízkém východě stáhnout svoji právem nenáviděnou vlajku a na jejím místě vyvěsit zástavu Severoatlantické aliance. Co to znamená ve skutečnosti, když každý na Zemi ví, že Severoatlantická aliance není ničím jiným než prodlouženou rukou americké zahraniční „politiky“? Bílý dům opravdu velice podceňuje inteligenci obyvatel této planety, když si myslí, že takovouto maškarádou, převlekem USA za NATO, oklame svět. Že v Severoatlantické alianci nikdo soudný ruku Washingtonu nevidí?

Bílý dům samozřejmě pochopil, že pod vlajkou USA je na Blízkém východě nedůvěryhodný a nenáviděný. Soudí, že když si vlk oblékne kůži lasičky, že bude v poušti méně nápadný? Plán rozšířit NATO o některé vazaly na Blízkém východě (tušíme, o které asi půjde) má za cíl zajistit vojensko-průmyslovému komplexu amerických magnátů pomoc při financování jejich extrémních vojenských nákladů a na úkor cizinců odlehčit tak americkému občanovi v jeho daňové povinnosti. Či spíše zvětšit objem finančních prostředků na války a na zisky z nich plynoucí.

Spojené státy se snaží o to, aby jiné země, jejich vazalové, nesly co největší břemeno nákladů na přehnaně vysoké vojenské rozpočty a aby nakupovaly vojenskou techniku výhradně u amerických zbrojařských firem. Členství blízkovýchodních zemí v NATO by této strategii náramně prospělo. Ostatně, peníze na konta válečných magnátů jsou hlavním smyslem existence NATO a prvním z důvodů jejího rozšiřování. Maska pro (zlo)činy USA je pak důvodem druhým, neméně důležitým.

USA odejdou ze zničených oblastí Blízkého východu se svojí vlajkou národní a vrátí se tam okamžitě pod vlajkou náhradní, tedy v „myším kožíšku“, v převleku za Severoatlantickou alianci. Co v této souvislosti víme se stoprocentní jistotou, je, že se situace na Blízkém východě nezlepší ani o píď, spíše naopak. Víme také, že se Bílému domu nejedná o mír, bezpečí a už vůbec ne o demokracii. Jenom o to, aby jejich pustošení a války platil někdo jiný. A tak jako němečtí nacisté svého neblahého času s drzostí sobě vlastní posílali rodinám popravených (tedy zavražděných) účty za popravu, tak Spojené státy zřejmě chtějí, aby si blízkovýchodní země také zaplatily svoji vlastní destrukci. Jak prosté a jak americké!

Odeslat komentář