JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Dvaja chlapci v Číne zomreli počas telesnej výchovy s rúškami na tvári

ČÍNA: Viaceré médiá pred časom priniesli znepokojivé správy o tom, že dvaja čínski chlapci na telesnej výchove počas behu s rúškami na tvári zomreli.

Stalo sa tak v odstupe asi jedného týždňa koncom apríla tohto roku na dvoch školách v centrálnej Číne, keď robili povinné bežecké testy. Jeden z chlapcov mal 14, druhý 15 rokov.

Jeden z rodičov, otec chlapca, ktorý navštevoval strednú školu v provincii Henan, kde došlo k incidentu, ukázal médiám záznam z CCTV kamery.

Na zázname bolo vidno, ako jeho syn behal kolečka na atletickej dráhe, keď zrazu skolaboval a padol dozadu na zem.

A 15-year-old schoolboy, known by his surname Li, was declared dead on April 24 after he collapsed during a PE lesson at the Dancheng Caiyuan Middle School in Henan Province of central China. Li is pictured here with his father, Mr Li

Pätnásťročný školák, známy pod svojím priezviskom Li, bol vyhlásený za mŕtveho 24. apríla po tom, čo skočil počas hodiny telesnej výchovy na strednej škole Dancheng Caiyuan v strednej Číne v provincii Henan. Li je tu zobrazený so svojím otcom, pánom Li

Ako ďalej uvádza pán Li, otec chlapca:

„Stalo sa tak už po dvoch či troch minútach od začiatku hodiny telesnej výchovy. Mal na tvári pri behu rúško, keď náhle spadol chrbtom na zem.

Jeho spolužiaci s učiteľom sa mu snažili pomôcť, no bezúspešne.“

Podľa otca nemocnica neskôr vydala úmrtný list, na ktorom stálo, že príčinou smrti jeho syna bola „náhla zástava srdca“. Rodina sa rozhodla nevykonať pitvu, aby zachovali celistvosť tela svojho dieťaťa.

Pre média otec ďalej povedal:

„Domnievam sa, že príčinou synovej smrti bolo rúško. V ten deň svietilo slnko a hodina telesnej výchovy sa konala popoludní, keď bolo okolo 20 stupňov Celzia.

Muselo to byť strašne nepohodlné mať na sebe rúško počas behu.“

Škola vyplatila odškodné

Za stratu dieťaťa vyplatila škola rodičom ako odškodné sumu 370.000 RMB (47.000 Eur), hoci, nakoľko sa neuskutočnila pitva, nebolo priamo dokázané, že úmrtie spôsobilo práve nosenie rúška.

Syn pána Li bol v škole len 4 dni po tom, ako sa 20. apríla znova otvorili školy po prvýkrát od januára, kedy ich kvôli pandémii nového koronavírusu uzavreli.

Pán Li (45) s manželkou (38) pochovali svojho syna 30. apríla, teda presne v deň, keď za veľmi podobných okolností zomrel ďalší chlapec.

Druhý chlapec navštevoval tiež strednú školu a k jeho úmrtiu došlo pri testovaní behu na 1000 metrov, počas ktorého museli mať študenti na tvári respirátor N95.

Podobne ako pri prvom chlapcovi, aj teraz došlo počas behu k náhlemu kolapsu dieťaťa a jeho následnému úmrtiu.

Úrady sa domnievajú, že druhý chlapec skonal na problémy s dýchaním. Pri písaní tohto článku nebolo úplne jasné, či úrady v tomto prípade nariadili pitvu alebo nie.

Po týchto dvoch incidentoch školy v Číne testy na telesných výchovách preventívne zrušili.

Ako je to rúškami na telesnej výchove na Slovensku

V súčasnosti sú na celom Slovensku telocvične v školách uzavreté a telesné výchovy prebiehajú vonku, kde nie je povinnosť nosiť rúško.

Avšak s aktuálne sa zvyšujúcimi „novými prípadmi pozitívne testovaných“ je možné očakávať sprísnenie nosenia rúšok. Vylúčené nie je ani znovuzavedenie povinnosti ich nosenia vonku.

Taktiež môže dôjsť k otvoreniu telocviční na školách, nakoľko vonku bude čoskoro už pomerne zima.

Predpokladáme, že vyučujúci telesnej výchovy majú toľko zdravého rozumu, že by deťom nikdy nenariadili cvičenie v rúškach. No v dnešnej šialenej dobe sa na to nedá úplne spoľahnúť, viď skúsenosti z Číny.

Vylúčiť sa tiež nedá, že sa nájde nejaký učiteľ telesnej výchovy so sadistickými sklonmi, ktorý by bol schopný deťom rúška nariadiť aj počas cvičenia.

Čo by ste mali spraviť pre ochranu vašich detí v škole

Chceme apelovať na všetkých rodičov, aby ste dali svojim deťom prísne inštrukcie, že na telesnej výchove za žiadnych okolností nesmú cvičiť s rúškom. 

A ak by to nebodaj po nich niekto vyžadoval, tak to musia rázne odmietnuť a okamžite volať rodičom, ktorí prídu do školy „spraviť poriadky“.

Vhodné tiež bude vopred informovať školu, že na telesnej výchove za žiadnych okolností nepovoľujete svojim deťom nosiť rúška – či už by to bolo cvičenie vonku alebo v telocvični.

Takýto oznam odporúčame poslať riaditeľovi školy, triednemu učiteľovi a učiteľovi telesnej výchovy.

Väčšina škôl na Slovensku v súčasnosti beží na EduPage, cez ktoré sa takáto správa dá poslať. Ak škola vášho dieťaťa ešte na EduPage nie je, tak potom pošlite oznam písomne poštou alebo prostredníctvom vášho dieťaťa.

V dnešnej dobe sa nedá spoliehať už ani na to, že aspoň školy zostanú pri zmysloch. Rodič tak musí predvídať rôzne situácie, ktoré by mohli mať na jeho dieťa škodlivé či dokonca fatálne následky.

Preto nezabúdajte na staré známe: „Lidé bděte!“

Zdroj: https://www.badatel.net

Odeslat komentář