JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Džihádisti v Nigérii na Štedrý deň zaútočili na kresťanskú dedinu

NIGÉRIA: Obyvatelia dediny sú presvedčení, že útok spáchali príslušníci hnutia Boko Haram, ktorí majú základňu v blízkych lesoch.

Ozbrojenci z džihádistickej skupiny Boko Haram podnikli na Štedrý deň nájazd na dedinu obývanú kresťanmi. O život pri ňom prišlo sedem miestnych obyvateľov.

Informovala o tom v stredu agentúra AFP, ktorá sa odvolala na miestne polovojenské oddiely a miestnych obyvateľov.

Terčom útoku bola dedina Kwarangula ležiaca neďaleko mesta Chibok v štáte Borno na severozápade Nigérie.

Útok sa odohral v utorok večer. Spáchali ho desiatky bojovníkov, ktorí prišli nákladnými autami a na motocykloch. V dedine vyrabovali zásoby potravín a strieľali do ľudí, ktorí utekali z podpálených domov. Útočníci podpálili aj miestny kostol. Podľa výpovede jedného z obyvateľov uniesli jednu tínedžerku.

Obyvatelia dediny sú presvedčení, že útok spáchali príslušníci hnutia Boko Haram, ktorí majú základňu v blízkych lesoch.

Podobnému útoku bola v apríli vystavená aj neďaleká dedina Kwarangulum, kde útočníci ukradli zásoby jedla a domy v nej podpálili.

Mesto Chibok bolo v roku 2014 dejiskom masového únosu 276 školáčok, ktorý pobúril medzinárodné spoločenstvo a upriamil jeho pozornosť na zverstvá páchané príslušníkmi skupiny Boko Haram.

Džihádistická skupina Boko Haram od roku 2009 bojuje za vytvorenie islamského štátu na prevažne moslimskom severovýchode Nigérie. Odvtedy bolo pri útokoch extrémistov a operáciách armády zabitých viac ako 27.000 ľudí a ďalšie takmer dva milióny opustili svoje domovy. Členovia Boko Haram však operujú aj v susedných krajinách, čo viedlo k vytvoreniu medzinárodnej vojenskej koalície, ktorá sa usiluje túto skupinu eliminovať.

Odeslat komentář