JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Elon Musk se zcela vážně rozhodl zaclonit hvězdy

USA: Společnost SpaceX Elona Muska vypustila stovky satelitů a bude jich prý více než 7000. Elon nám chce vysokorychlostně zpřístupnit internet. A tak vesmírný vláček zastínil skutečné hvězdy.

Astronomové posmutněli a romantici nedokázali ukázat své milé oblíbenou planetu. Jak se vám to šílenství líbí? Je ten váš internet tak zoufale pomalý, aby musel nějaký pomatenec, který ví, co je pro vás dobré, clonit nebe jako bůh?

Co kdyby se soudruzi miliardáři, kteří si hrají na to, co nejsou, tedy na filantropy, poradili s námi? S obyčejnými smrtelníky a státy, jež nás zastupují. Kybernetická komunikace i vesmír jsou prostory společné všem pozemšťanům. Washington má pocit, že si vystačí sám a vytvoří pro podobné náfuky prostředí, kde platí jenom jeho právo.

V komunikačním prostoru i v zpřístupněném  kosmu však musejí platit univerzální pravidla. A ta se musí nejprve domluvit. Domlouvali jsme se kvůli Antarktidě, musíme to dokázat a i ve větších rozměrech. Nárůst počtu internetových zbraní, zločinných hackerských útoků, které mají často vysloveně vojenský charakter, si vyžadují novou světovou domluvu. Spojené státy nemohou vytvářet pravidla samy. Nemohou obviňovat kdekoho bez důkazů. Multipolarita je zavazující. Žehnejme jí.  Potřebujeme nový společný stůl, nové světové jednání. Potřebujeme velkou dohodu o počítačové komunikaci.  Do té musí mluvit každá země!

Stanislav Novotný

Odeslat komentář