JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Erdogan přeměnil další starý byzantský kostel na mešitu

TURECKO: Islamizace Evropy je v plném proudu a Erdogan už se ani nijak netají tím, že je jakýmsi lídrem islamizace, či spíše sultánem budované Osmanské říše. Ostatně, Turci nyní podobně, jako Arabové, nakupují pozemky a nemovitosti v celé Evropě ve velkém a to především v místech, která zatím nejsou dostatečně islamizována. Zároveň se snaží dávat najevo, že Turecko přešlo od sekulárního státu k chalífátu.

Přeměna chrámu Hagia Sophia na mešitu, následovaná tak těsně touto další přeměnou kostela Chora, je deklarací islámské nadřazenosti. Erdogan dává najevo vítězství islámu a jeho nadřazenosti nejen nad křesťanstvím, i když to je jistě součást toho, co dělá, ale také nad Ataturkovým sekularismem. Ataturk udělal z chrámu Hagia Sophia a kostela Chora muzea. Nyní z nich Erdogan opět udělal mešity. Ukazuje se tedy, že islám je nadřazen tureckému sekularismu, jehož definitivní konec je na dosah ruky.

Turecký prezident Tayyip Erdogan přeměnil historický kostel Chora, jednu z nejznámějších byzantských budov v Istanbulu, na mešitu dnes, tedy v pátek 21.8., měsíc poté, co otevřel proslulou baziliku Hagia Sophia k muslimskému modlení. Středověký kostel svatého Spasitele v Choře, postavený poblíž starobylých městských hradeb Konstantinopole, obsahuje byzantské mozaiky ze 14. století a fresky zobrazující výjevy z biblických příběhů.

Byly zakryty poté, co město v roce 1453 dobyli  Osmané, ale znovu vyšly na světlo, když – stejně jako Hagia Sophia – byla budova před více než 70 lety tureckou sekulární republikou přestavěna na muzeum. Erdogan, jehož strana AK má kořeny v politickém islámu, se postavil do role zástupce tureckých  muslimů a rozhodl se, že provede konverzi obou muzeí na mešity.

Minulý rok zrušil turecký soud vládní rozhodnutí z roku 1945, kterým byla Chora – v turečtině známá jako Kariye – přeměněna na muzeum spravované ministerstvem školství. Edikt podepsaný Erdoganem a zveřejněný v tureckém úředním věstníku v pátek prohlásil, že správa mešity Kariye bude převedena na ředitelství pro náboženské záležitosti a mešita bude otevřena k muslimským modlitbám.

Na místě byl poprvé postaven kostel ve 4. století, ale většina stávající budovy pochází z 11. století, kdy byl kostel částečně přestavěn a o 200 let později po zemětřesení byl opět renovován….

Podle různých informací se už dávno Turci nezastavili jen u Turecka. Erdogan před časem otevřel největší mešitu v USA, posléze pak největší mešitu v Německu. Nyní jeho soukmenovci vykupují pozemky a nemovitosti, aby mohli postupně obsadit a islamizovat celou Evropu. Podle nejedné informace se totéž děje i u nás, kde mimo Arabů nakupují ve velkém pozemky a nemovitosti i Turci, často rakouského či německého původu, tedy občané EU.

Připomínám, že nedávno vyzval k islamizaci Evropy a jejímu dobytí mečem velký Erdoganův přítel a nejvyšší turecký imám. A je až symbolické, že k výzvě došlo právě v chrámu Hagia Sofia, přeměněném na mešitu.

To, co dělá Erdogan nyní v Turecku, se bude postupně dít také v celé Evropě. A to možná mnohem dřív, než si myslíte…

Slovanka

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář