Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: Európska únia (EÚ) bude úzko spolupracovať s farmaceutickými koncernami, ktoré pracujú na možnej vakcíne proti Covid-19
„Podpísanie prvej zmluvy s Astra-Zeneca minulý týždeň bolo rozhodujúcim prvým krokom v našom úsilí dodať všetkým občanom bezpečné a účinné vakcíny proti koronavírusu až pokým Európska agentúra pre lieky neschváli bezpečnosť a neudelí úradné povolenie,“ uviedla eurokomisárka pre zdravie Stella Kyriakidesová pre „Handelsblatt“. Ďalšie dohody sa pripravujú.

Európska komisia už uzavrela prieskumné rozhovory s ďalšími štyrmi farmaceutickými spoločnosťami. Ďalšími zmluvami chce Brusel zabezpečiť dostatočné zásoby vakcín, ak sa súčasné testy ukážu ako bezpečné a účinné.
„Naše doterajšie diskusie s farmaceutickými spoločnosťami nám umožnia čo najširšie rozšírenie portfólia vakcín,“ uviedla eurokomisárka pre zdravie.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi