JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

EUROPOSLANEC IVAN DAVID: EVROPSKÁ KOMISE NADÁLE ODMÍTÁ ZVEŘEJNIT SMLOUVY S FARMACEUTICKÝMI FIRMAMI

EU: Předkládám další typický příklad unijního pokrytectví. Do zprávy o činnosti ombudsmana EU byl vložen pozměňovací návrh. Ombudsmanka O´Reillyová totiž požádala Evropskou komisi o zveřejnění smluv o dodávce vakcín. A Evropská komise odmítla vyhovět. K předložené zprávě ale byl vložen pozměňovací návrh, který zní:
„Evropský parlament vyzývá Evropskou komisi ke zveřejnění úplného znění smluv s farmaceutickými společnostmi o vývoji, výrobě, nákupu a distribuci vakcín.“
Pozměňovací návrh prošel velkou většinou, proti byly frakce socialistická a lidovecká včetně poslanců za KDÚ-ČSL Zdechovského a Šojdrové, za TOP09 Niedermayera a Pospíšila a Polčáka (STAN). Jsem přesvědčen, že Evropská komise smlouvy opět nepředloží.
Na jedné straně máme krásné pokrytecké prohlášení o transparenci a posílení důvěry k unijním institucím a příslib svobodného přístupu k informacím ve Zprávě o činnosti unijního ombudsmana.Na druhé straně praxe: Evropská komise odmítá zveřejnit smlouvy. Jde totiž o desítky miliard Euro pro vybrané firmy.

 

Autor: Ivan David

Zdroj: http://www.novarepublika.cz/

Odeslat komentář