Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Jak již pravidelní čtenáři ví, tak od září bude až do roku 2026 probíhat pilotní projekt zavádění očkovacího průkazu EU. Zatím je prezentován jako „dobrovolný,“ nicméně to bude platit jen během pilotní fáze, od roku 2026 již zřejmě bude povinný.
V tomto článku se dozvíte velmi detailní informace o tomto průkazu, který se může stát vhodným nástrojem k ovládání mas, jak se ukázalo při jeho zavádění za Covidu, kdy fungoval pod falešnou záminkou průkazu bezinfekčnosti jako bič na ty, kteří se odmítali stát součástí experimentu.
Od příštího týdne bude asi čtvrtina zemí EU součástí experimentu, který otestuje použití EUVABECO, jak se má očkovací průkaz EU nazývat. Je prakticky jisté, že poslouží při každé další vyhlášené plandemii stejným způsobem jako „Covid pas“ za Covidu.
Ani tehdy se neštítili jeho zavádění ospravedlnit tvrzením, že jde o průkaz bezinfekčnosti, i když se vědělo, že to není pravda. Nicméně ovčí evropské národy se poslušně nechaly tímto nástrojem ovládat a diskriminovat, což lze očekávat i v budoucnu.
Evropský očkovací průkaz EVC je však pouze jednou složkou komplexního projektu s názvem EUVABECO (Evropské očkování po Covid-19).
Tento projekt zahrnuje pět podoblastí– také označovaných jako nástroje – které budou během několika příštích let testovány v různých evropských zemích. Ne každá země testuje každý nástroj. Po dokončení těchto pilotních fází budou výsledky vyhodnoceny a zpřístupněny všem zemím EU.
Formulace na webu napovídá, že je pak na jednotlivých státech, aby zavedly ten či onen nástroj.
Dále již přináším analýzu zkušené německé právničky Cornelie Margot, která chystaný nástroj ovládání evropských obyvatel v případě vyhlášené pandemie velmi detailně prozkoumala.
Po pilotní fázi budou ověřené plány sdíleny s členskými státy, aby se podpořilo široké přijetí.
Deklarovaným cílem projektu EUVABECO je však implementace plánů ve všech zemích EU za účelem „zlepšení úsilí o očkování.“ Údajnou svobodu volby států lze proto považovat za bláboly, které má občany uklidnit.
O jakých pět nástrojů se jedná?
1. Začněme tím nejneškodnějším. Elektronický leták, který má pomoci zajistit, aby bylo možné zasílat a používat vakcíny napříč zeměmi.
2. Dalším nástrojem je modelovací a prognostický nástroj na podporu veřejných rozhodnutí. Tento nástroj je založen na simulátoru COVID-19 od Sárské univerzity (Projekt CoSim). Cílem je pomocí simulací a modelování určit, jak by určitá opatření (uzavírání škol, lockdowny, roušky atd.) mohla ovlivnit širokou škálu předpokládaných průběhů infekce.
3. Třetí nástroj se nazývá Clinical Decision System CDS a je založen na zkušenostech již získaných ve Francii a Lucembursku.
CDS znamená obecně a nezávisle na očkování:
Osobní údaje o pacientovi (např. věk, předchozí onemocnění, léky atd.), které jsou spojeny s aktuálními vědeckými poznatky. Doporučení (postup pro stanovení diagnózy / rozumné terapie atd.) jsou pak generovány pod kontrolou AI.
Ve Francii v současnosti probíhají práce na integraci aplikací CDS do elektronického záznamu pacienta.
EUVABECO je o informacích o doporučených či povinných očkováních. Odkazuje se na francouzský model (MesVaccins.net), který má sloužit jako základ pro pilotní fázi.
Aplikace MesVaccin je kříženec mezi očkovacím průkazem a složkou pacienta. Jde o elektronický spis, který si občan vytvoří sám a naplní jej co největším množstvím osobních údajů. Včetně informací o jeho životních podmínkách a rodinné situaci.
V průkazu tak bude o vaší osobě úplně vše.
Aplikace pak zobrazuje příslušný stav očkování pro všechna možná očkování a zda máte aktuální dávku nebo ne. Není to však doklad jako očkovací průkaz.
Například v případě očkování jsou komentáře jako „chybějící“ nebo „musí být provedeno okamžitě“ nebo „nejpozději do dvou měsíců“ nebo „vyhledejte individuální lékařskou pomoc.“
Při návštěvě lékaře budete obdařeni radami – pokud lékař něco takového použije a naplní to daty pacienta. Bude umožněno, aby lékaři a nemocnice zpracovali již známé dotazníky pacientů ještě podrobněji, aby získali ještě více informací. Každý, kdo má elektronickou dokumentaci pacienta, bude muset očekávat, že se ve střednědobém horizontu objeví odpovídající „doporučení“ (a časem povinnost).
Dílkem skládačky by mohlo být i využívání těchto zdravotních údajů zdravotními pojišťovnami.
Ale nakonec to všechno můžete klidně ignorovat a ani se neúčastnit. Tedy prozatím. A při konzultaci s lékařem musíte být ostražití a opatrní.
Z těchto prvních tří nástrojů bude Německo v pilotní fázi testovat pouze první – elektronický příbalový leták.
Nyní se dostáváme ke dvěma opravdu nebezpečným nástrojům. Očkovací průkaz a „screening motivace k očkování.“
4. Digitální evropský očkovací průkaz EVC
Ten bude zaveden na zkušebním základě v Německu a několika dalších zemích od září 2024. Zda a kde bude později zaveden trvale, je zřejmě stále otevřenou otázkou:
Konečná verze implementačních plánů bude zveřejněna v roce 2026, aby je mohl používat každý v každé zemi. V tomto okamžiku se každá pilotní země rozhodne, zda bude pokračovat v EVC a ostatní země se rozhodnou, zda zavedou EVC v závislosti na svých individuálních potřebách a okolnostech.
Zde platí výše uvedené. Chtějí, aby byly zavedeny a využívány všechny nástroje ke zvýšení proočkovanosti. A pak to samozřejmě zavedou povinně, nejpozději při první vyhlášené pandemii.
K čemu to má být dobré?
Podle FAQ na webových stránkách se jedná o osobní průkaz, ale ne o vládní dokument. Říká se:
EVC neukládá žádná omezení ani požadavky pro vstup.
To je vyhýbavá odpověď a vlastně je to dané, protože takové ID může být vždy pouze deklaratorní.
Přesto by měl být schopen sloužit jako doklad o proočkovanosti například ve zdravotnictví.
Zda by však také mohl získat stejný status jako digitální certifikát Covid v té době, se teprve uvidí. Odpověď na tuto otázku na stránce FAQ je vyhýbavá.
Certifikát Digital Covid Certificate (DCC) byl speciálně navržen pro usnadnění cestování a přístupu k určitým službám během pandemie Covid-19.
To ovšem nevylučuje možnost, že k EVC, které je oficiálně vyvinuto pro jiný účel, budou v určitém okamžiku přidány další účely.
Květnaté příběhy o tom, jak jednoduše mohou občané „řídit“ své očkování pomocí EVC a jak získají větší kontrolu, si můžete v případě potřeby přečíst na webu EUVABECO.
Vzhledem k tomu, že k tomuto účelu posloužil i pohled do klasického očkovacího průkazu, půjde pravděpodobně o zcela jiné možnosti kontroly. Když si prostudujete protokoly krizového týmu od německé RKI a dalších výborů, uvidíte, s jakými praktickými překážkami se musely úřady potýkat na začátku omezovacích opatření, cestovního řádu a karanténního řádu.
Žluté očkovací průkazy vedle QR kódů nebo papírové očkovací průkazy z celého světa – kdo to chtěl kontrolovat? Spolková pohraniční stráž se necítila zodpovědná a neměla k dispozici stálé kapacity. Aerolinky odmítly – příliš mnoho úsilí. Letiště to odmítla dovolit svým bezpečnostním pracovníkům.
Oč snazší je naskenovat QR kód platný pro celou EU a získat požadované informace na první pohled. Proč by tedy EVC – jakmile už bude fungovat – neměl být povýšen na status oficiálně uznaného dokladu? S tím musíte počítat.
A čím jednodušší a rychlejší to bude, tím větší bude v budoucnu touha po dalších kontrolních mechanismech. Plán na zavedení EUVABECO existuje minimálně od roku 2018 a nejen od Covidu. Ale jedna věc vede k druhé. Jedno způsobuje druhé a naopak.
Jak bude vypadat?
Kromě digitální aplikace pro chytré telefony bude k dispozici i v papírové podobě. S QR kódem – a to je pro plánovače vše, na čem záleží.
Jaké údaje bude obsahovat očkovací průkaz?
Na webu jsou o tom jen vágní náznaky.
Bude obsahovat komplexní informace o historii očkování, včetně podrobných textových záznamů, skenovatelného QR kódu a vložených metadat ke stažení.
Půjde o osobní údaje dané osoby včetně čísla sociálního pojištění (rodného čísla). Pak všechny informace o tom, kdy byla vakcína očkována proti čemu, kým. Metadata by mohla zahrnovat informace o místě očkování odolné proti neoprávněné manipulaci, jako jsou podpisy a certifikáty.
Na stránkách zahraničních, například francouzských nebo belgických, občanskoprávních organizací, které jsou velmi aktivní při bádání, nenajdete přesnější informace. Nikdo v tuto chvíli nic neví.
Dá se to odmítnout?
V pilotní fázi de iure ANO.
Jak naše pilotní projekty, tak Evropský očkovací průkaz (EVC) jsou navrženy tak, aby je občané používali zcela dobrovolně. EVC je digitální verze papírového očkovacího průkazu, který umožňuje jednotlivcům vlastnit a spravovat svá očkovací data. Není použit žádný centrální systém ukládání dat. Aby se k údajům občana dostaly další osoby, musí občan své údaje záměrně zaslat jiné osobě nebo ukázat svůj EVC.
Je to dobrovolný nástroj a není povinný v celé EU.
Dokud nezmutuje na nástroj, který bude nutný k přístupu ke službám či různým činnostem, jako tomu bylo za Covidu. Pak se z dobrovolnosti rychle stane pseudodobrovolnost.
Jean Claude Juncker:
Něco rozhodneme, pak to zveřejníme a nějakou dobu čekáme, co se stane. Pokud nedojde k žádnému velkému pobouření a žádnému povstání, protože většina lidí ani nechápe, o čem bylo rozhodnuto, pak budeme pokračovat – krok za krokem, dokud nebude cesty zpět.“
Der Spiegel, 27. prosince 1999.
Na jedné straně je nebezpečí, že jej Německo po ukončení pilotní fáze zavede natrvalo. A pak možná ne na dobrovolné bázi. V Rakousku již existuje e-očkovací průkaz, který nelze odmítnout. Tam se můžete „odhlásit“ z elektronické kartotéky, ale ne z e-očkovacího průkazu.
Je třeba zabránit tomu, aby byl přijat zákon o povinném zavedení EVC. A to také znamená dát v pilotní fázi velmi jasně najevo, že nechceme, aby se něco takového stalo. Kdykoli nám někdo nabídne vyzkoušet požehnání nového očkovacího průkazu, je třeba říci: NE.
I když bude později zaveden trvale na dobrovolném základě a lze se mu de iure vyhnout, existuje riziko, že se stane důkazním a přístupovým dokumentem jako certifikát Covid. I když jen dočasně. Covid dnes, opičí neštovice zítra, ptačí chřipka pozítří. Vše, co lze ovládat jednoduše a digitálně, bude chtít být také ovládáno.
A nakonec to zajde ještě dál. Propojení s doklady totožnosti (eID). Odkaz na bankovní účet (propojení s CBDC), na ekologickou stopu. Část komplexního systému hodnocení sociálního kreditu. Dnes je to stále hudba budoucnosti, o které nikdo oficiálně nemluví. Zítra – viz výše uvedený citát od Junckera – možná hořká realita.
5. Screening motivace k očkování
„Propojte data za účelem optimalizace očkovacích kampaní!“ – říká EUVABECO. Model je model, který byl vyvinut v Belgii v dobách Covidu: Studie propojení dat LINK-VACC,vyvinutý a používaný belgickým úřadem pro veřejné zdraví Sciensano.
To mělo v zásadě dva účely: motivaci k očkování (osobní a v žádném případě anonymní) a pseudonymizovanou postmarketingovou observační studii.
Byly zpřístupněny existující soubory dat – z dokumentů pojištění, lékařů a jiných zdravotnických zdrojů. To bylo snadno možné, protože v Belgii je elektronický občanský průkaz spojen s přístupem k elektronické složce pacienta, elektronickému receptu a zdravotnímu pojištění.
Každý, kdo byl testován, byl navíc zaznamenán s komplexními osobními údaji. Tato a další data z „veřejných a soukromých institucí“ byla propojena.
Z takto získaných datových souborů byly odfiltrovány rizikové skupiny. Obyvatelé Belgie pak dostali riziko v sestupném pořadí rizika osobní zvací dopis na očkování proti Covidu.
Tato pozvánka již obsahovala pevné termíny prvního a druhého očkování. Kontaktní údaje, včetně telefonních čísel a e-mailových adres, byly rychle získány z dokumentů zdravotního pojištění.
Takto kontaktovaní se museli pokud možno dostavit na termín očkování. Mohli si také domluvit jiný termín nebo ho dokonce úplně zrušit, pokud se nechtěli nechat očkovat. Díky tomu bylo velmi snadné identifikovat ty, kteří zůstali neočkovaní.
Údaje o očkování byly následně statisticky vyhodnoceny, zejména s ohledem na účinnost očkování a možné průlomy v očkování. Prý i kvůli bezpečnosti. V hodnoceních však není nic o vedlejších účincích očkování nebo dokonce poškození očkováním.
A vyhodnocovalo se, které skupiny obyvatel nejvíce „váhaly s očkováním.“ Například skupina mladých mužů s nízkým vzděláním. Nebo svobodní lidé atd. Z těchto zjištění by pak mělo být možné vyvinout strategie pro spravedlivější pokrytí očkováním.
Zda se to skutečně dále sledovalo, nelze z informací na webu sciensano.be zjistit.
V každém případě jsou plánovači v EUVABECO tímto invazivním nástrojem natolik nadšení, že nyní uvažují o jeho testování ve čtyřech vybraných zemích (viz EUVABECO Workflow) a následném použití v celé EU, pokud to bude možné.
Druhý účel, statistické vyhodnocení – účinnost očkování, průlomy v očkování, vedlejší účinky – není tak špatný a stojí za to ho znát i pro kritiky očkování. Právě toto zamýšlené použití se však pro EUVABECO zdá být méně zajímavé. Na webu pod Workflow se píše, že jde o screening motivace k očkování.
Je ponecháno na fantazii, co by se dalo s takto získanými daty udělat. Především si nemůžete být jisti, že se systém jednoduše nerozšíří o všechna „doporučená standardní očkování.“
Abyste se pravidelně obtěžovali s pozvánkami na očkování, ideálně s termínem. A jak bude vypadat pokračování pro ty, kteří neustále propadají mylnému přesvědčení, že tato pozvání jsou nabídky, které lze odmítnout?
Nic nemusí – všechno může. V každém případě se zde otevírá Pandořina skříňka.
Co dělat?
Vyzvat poslance, aby se postavili proti pandemické smlouvě WHO a pozměněným Mezinárodním zdravotním předpisům, jak již bylo v této souvislosti navrženo, je v zásadě rozumné. To však nesráží projekt EUVABECO.
Nejprve vzdělávejte své okolí!
O tom, co ve skutečnosti mohou znamenat květnaté příběhy o dobrovolné kontrole vlastních údajů o očkování. Jaké možnosti by úřadům otevřely jak očkovací průkazy, tak motivační screening.
Za druhé, odpor!
Nenechte se ukolébat. Žádná dobrovolná účast v pilotním projektu očkovacích průkazů. Pečlivě vyplňujte dotazníky o své osobní a zdravotní situaci.
Za třetí, poskytněte tyto informace osobám s rozhodovací pravomocí!
Aby se konkrétně zajistilo, že EVC nebude alespoň povinně zavedeno.
Jinými slovy: Musíme zabránit tomu, aby byl zaveden bod „Prověřování motivace k očkování“.
Zpracoval: Slovanka/Necenzurovaná Pravda
Upozornění: Tento článek je výlučně názorem jeho autora. Články, příspěvky a komentáře pod příspěvky se nemusí shodovat s postoji redakce cz24.news. Medicínské a lékařské texty, názory a studie v žádném případě nemají nahradit konzultace a vyšetření lékaři ve zdravotnickém zařízení nebo jinými odborníky.
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi