JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Evropa je v obležení gangem, který pašuje migrantů

EVROPA: Maďarská policie nedávno objevila dva tunely používané k pašování migrantů do Maďarska ze Srbska. Tunely byly zjištěny současně s tím, že maďarská policie oznámila pětinásobný nárůst počtu migrantů, kteří se pokoušejí vstoupit do Maďarska.

Podle Mezinárodní organizace pro migraci vstoupilo nelegálně do EU během roku 2019 více než 126 500 migrantů z Afriky, Asie a Středního východu.

29. listopadu maďarská policie zadržala 44 migrantů, kteří byli nalezeni chůze po dálnici poblíž Ásotthalomu, vesnice v jižním Maďarsku. Policie se později dozvěděla, že migranti přešli do Maďarska ze Srbska procházením 34 metrů dlouhým ručním tunelem.

Oválný tunel široký jen 50 cm (20 palců) a vysoký 60 cm (24 palců) byl vykopán až do hloubky šesti metrů (20 stop) pod zemí. Zjištěno nebylo kvůli hustému listoví v této oblasti a protože půda, která byla vykopána z tunelu, byla vyhozena do blízkého kanálu.

Druhý tunel byl nalezen ve vesnici Csikéria, asi 40 km od Ásotthalomu. Tento tunel byl dlouhý 21,7 metrů (70 stop). Nebyli zde nalezeni žádní migranti. Policie uvedla, že vysílají drony k hledání dalších možných tunelů.

<figcaption class='imgFCap'>The interior of one of the tunnels in Hungary (ORFK/police.hu via AP)</figcaption>

Interiér jednoho z tunelů v Maďarsku

Na vrcholu migrační krize v roce 2015 Maďarsko postavilo na svých jižních hranicích dva ploty s břitvou, aby zastavilo nebo odklonilo tok migrantů směřujících do západní Evropy. Pod těmito ploty byly postaveny nově objevené tunely.

Počet migrantů, kteří se pokusili nelegálně vstoupit do Maďarska ze Srbska, se na konci roku 2019 výrazně zvýšil. Z 11 808 lidí, kteří se pokusili nelegálně vstoupit do Maďarska během prvních jedenácti měsíců roku 2019, bylo podle těchto údajů uskutečněno 2 418 těchto pokusů během měsíce listopadu 2019. Gergely Gulyás, šéf štábu premiéra Viktora Orbána. Pro srovnání, 5 400 se pokusilo nelegálně vstoupit do Maďarska během prvních jedenácti měsíců roku 2018.

1. prosince Szilárd Németh, vyšší úředník ministerstva obrany, varoval, že současné podmínky v Maďarsku jsou zralé pro opakování migrační krize v roce 2015 a že země je nyní ve „krizovém stavu“. Németh uvedl, že na západním Balkáně se nyní shromažďuje více než 100 000 migrantů, a ačkoli „situace je stále pod kontrolou“, „začíná vypadat jako velká krize v roce 2015“. Dodal, že pokud jsou migranti „uvolněni“ na maďarské hranici, „mohlo by to být velké potíže a my se na tuto možnost musíme připravit.“

Dne 5. ledna 2020 Németh oznámila, že maďarská vláda zdvojnásobí počet vojáků hlídajících hranice „s ohledem na rostoucí migrační tlak“.

Nelegální přistěhovalectví v celé Evropě zůstává beze změny. Například ve Francii bylo podle policejního webu France Bleu v roce 2019 zatčeno téměř 20 000 migrantů, které rovněž uvádělo, že bylo zatčeno 189 pašeráků.

V Británii deník The Telegraph informoval, že pašeráci Albánců vysílají reklamy na platformách sociálních médií, včetně Facebooku, a propagují tak jejich schopnost dostat lidi do Evropy. Reklamy jsou doprovázeny připomínkami zpětných vazeb od „spokojených“ zákazníků ve stylu TripAdvisor.

Telegraph, citující policejní zdroje, také uvedl, že pašerácké gangy lidí generují zisky až 6 miliard GBP (7 miliard €; 8 miliard $) ročně, přičemž migranti často platí více než 10 000 GBP (12 000 EUR; 13 000 $) za zajištění nelegálního vstupu do Velké Británie uvádí portál Zerohedge.

V Itálii noviny Il Giornale uváděly, že pašeráci lidí účtují až 10 000 EUR, aby přivedli asijské migranty do Evropy na luxusní jachty. Tento jev byl popsán jako „prvotřídní imigrace“: bez nafukovacích člunů, bez člunů, bez lidí přeplněných a přeplněných na cestě k Lampedusa, „ale na skutečných jachtech“ za podmínek považovaných za slušné. “

Odeslat komentář