JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Evropský azylový úřad zdvojnásobil počet zaměstnanců, proč asi…

EU: Evropský podpůrný úřad pro otázky azylu (EASO) oznámil v roce 2020 zdvojnásobení počtu svých zaměstnanců a operací v důsledku nově se zvyšující migrační krize, které jse někteří úředníci obávají, že by mohla být rovnaká možná i větčší ako tomu bylo v roce 2015.

E.U. Agentura, která „působí jako středisko odborných znalostí v oblasti azylu“, zaměřuje svou expanzi na čtyři klíčové členské státy: Řecko, Itálie, Maltu a Kypr.

„V roce 2020 uvidí agentura EASO své operační nasazení dvojnásobné, přičemž v Řecku bude nasazeno 550 zaměstnanců, 150 v Itálii, 120 na Kypru a 60 na Maltě,“ oznámila agentura ve svém prohlášení uvádí Infowars.

„Kromě toho budou ve čtyřech členských státech vysláni tlumočníci a bezpečnostní pracovníci, čímž se celkové nasazení rozšíří až na 2 000 zaměstnanců.“

Zatímco v Řecku, na Maltě a na Kypru se vyslaní pracovníci zdvojnásobí, v Itálii se tyto počty sníží a upraví tak, aby odpovídaly „měnícím se potřebám“ této země – jmenovitě vyslání dalších „výzkumných pracovníků do 26 soudů, které se zabývají odvolacími případy“.

EASO prohlašuje, že bude „silně zapojen“ do „vylodění a dobrovolných přemístění“ v Itálii a na Maltě, v souladu s podmínkami tzv. „Dohody Malty“, nového paktu o přijímání a přemisťování migrantů podepsaného v roce 2019.

V Řecku, kde toky migrantů opět dosáhly v druhé polovině roku 2019 úrovně krize, uvádí úřad EASO „zhruba zdvojnásobí počet svých zaměstnanců v zemi, včetně téměř třikrát tolika pracovníků, kteří pracují v úzké spolupráci s řeckou azylovou službou“.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář