JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Expert prozradil, jak nás špehují „chytré“ televizory (smart TV)

Moderní chytré televizory (smart TV) dokážou nepřetržitě nahrávat všechno, co se děje kolem, a to i na audio a video záznam. Agentuře Prime to sdělil generální ředitel společnosti Cifrovyje platformy Arsenij Ščelcin.

Takové schopnosti chytré televizory potřebují k tomu, aby mohly přijímat povely na základě různých gest nebo hlasu, jako například zapnout aplikaci, přepnout televizní kanál, zapnout nebo vypnout televizi, zvýšit hlasitost nebo ji vypnout.

Hlasové funkce mají zpravidla všechny moderní chytré televize.

„Hlasové soubory mohou být odeslány na server výrobní společnosti za účelem zdokonalení hlasových funkcí. Avšak, podle informace amerických ochránců lidských práv, používají tajné služby některých zemí utajené programy pro sledování lidí po celém světě právě pomocí chytrých televizí,“ řekl expert.

Instagram špehuje uživatele skrz kameru

Přednedávnem uživatelé Instagramu zjistili, že aplikace „tajně“ aktivuje přední kameru mobilního telefonu.

Nutno poznamenat, že o této nežádoucí aktivitě se nejprve dozvěděli majitelé iPhonu, kteří si nainstalovali beta verzi iOS 14, protože v ní se objevila funkce, která informovala o zapnutém fotoaparátu či zapnutém mikrofonu. Uživatelé si všimli, že tento indikátor fungoval tehdy, když jednoduše listovali hlavní stránkou na Instagramu.

Zástupci Instagramu sdělili publikaci, že situace byla způsobena chybou v aplikaci, která se opravuje. Ujistili však, že aplikace otevírá kameru jen tehdy, kdy uživatel sám chce.

Odeslat komentář