JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Exprezident Václav Klaus se tvrdě pustil do Pirátů: Než bolševik Bartoš, to raději Babiš

ČESKO: Bývalý český prezident Václav Klaus má nového ideového nepřítele. V rozhovoru se tvrdě pustil do Pirátů.

„Považuji Piráty za extrémní levici, která žije pokusem regulovat,“ uvedl Klaus. A dodal: „Za levici, která se primárně kochá a zabývá digitalizací. Aniž by se domýšlelo – možná jsou tak chytří, že to skrývají – že to je cesta do Číny.“

Piráti jsou podle Klause také „strana extrémně zelená“. A v souvislosti s Pirátskou stranou, která se v poslední době začala objevovat na čele žebříčku předvolebních preferencí, kam se propracovala po spojení s hnutím STAN, Klaus varuje především před nárůstem byrokracie.

„Myslím, že se málo diskutuje o tom, že Pirátům nevadí razítka. Když to budou e-razítka. Neboli: základní definicí pravice přece vždy byl odpor vůči governmentu, vládě, státu,“ řekl Klaus.

„Pirátům nevadí, oni jen volají po e-governmentu. To jim přijde v pořádku. Pravice se, co svět světem stojí, snaží government minimalizovat. Piráti ho chtějí jen digitalizovat,“ dodal.

Situace je podle něj před letošními parlamentními volbami tak alarmující, že i někteří odpůrci současného premiéra Andreje Babiše vidí hnutí ANO jako menší zlo než Piráty.

„Jestli dneska vzniká varianta Babiš versus Bartoš, tak mě víc a víc lidí píše dopisy ve smyslu: No, tak v tomto kontextu je lepší Babiš než Bartoš. Uvědomuji si to tak, že to řada lidí prokoukla a začíná si hrůzu toho rozhodnutí uvědomovat,“ řekl bývalý český prezident.

 

Zdroj: https://www.idnes.cz/

Odeslat komentář