JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

FED publikoval zprávu, že americké HDP pokleslo meziročně na -35% v průměru, jenže bez započtení vlivu a důsledků Covid-19 krize! Prognostická divize FEDu z Atlanty tak de facto odhalila, že virová krize může být úmyslně vyvolaným obětním beránkem amerických bank, na koho svalit vinu za největší nastávající ekonomickou krizi v USA od Velké krize ve 30. letech minulého století!

Prognostická divize GDPNow v rámci Federal Reserve (FED), která působí pod křídly Centra pro kvantitativní ekonomický výzkum, tedy Center for Quantitative Economic Research (CQER), dnes publikovala šokující zprávu o stavu americké ekonomiky. Zpráva GDPNow uvádí [1], že při současném vývoji ekonomických ukazatelů poklesne ve II. čtvrtletí americké HDP na úroveň přibližně -35% HDP, což je nejvíce od Velké krize počátkem 30. let minulého století.  V přepočtu na reálná čísla to znamená, že z každých 100 dolarů, které jsou v oběhu na trhu, je 35 dolarů zcela nekrytých jakoukoliv prací, výkonem, výrobou, službou, prostě ničím. Je to tzv. indukovaná inflace poklesem růstu HDP do záporných hodnot.

Tato situace může být řešena jen dvěma způsoby, buď stažením hotovosti z oběhu (deflace), anebo napumpováním obrovských peněz do restartu ekonomiky. A to je přesně to, k čemu došlo v USA při schvalování nového amerického rozpočtu, který má mít historicky nejvyšší schodek v dějinách země, a to ve výší 4,75 bilionu dolarů [2]. Pokud by nepřišel virus, takový schodek by nikdy v Kongresu neprošel.

Dobře si pamatujete, jak jsem několikrát upozorňoval a pozastavoval se nad tím, že naprosto nedává rozum a smysl, s jakou pohotovostí a ochotou politici začali vypínat své národní ekonomiky, začali zavírat obchody, podniky, továrny, a to při vědomí toho, jaké škody ekonomice to udělá. Zdánlivě to nedávalo smysl, taková činnost byla z politického hlediska sebevraždou a likvidací národních ekonomik. Jenže, postupně jak se dostávají ven informace z FEDu, tak se ukazuje, že tato ekonomická krize by podle všeho přišla tak jako tak, ale pokud by přišla přirozeně, nebylo by možné ji manažovat a řídit. Když máte vratkou a chatrnou budovu, máte dvě možnosti. Buď ji necháte stát a budete čekat, až se jednoho dne zřítí a pozabíjí tisíce náhodných lidí, anebo ji strhnete pomocí demoliční čety, partičky všehoschopných destruktorů, kteří budovu odpálí a zahynou přitom jenom manažované počty dopředu “vybraných” a nežádoucích lidí okolo.

Globální ekonomická krize byla na spadnutí tak jako tak, a Covid-19 ji prostě jenom zamaskoval a překryl na zamaskování skutečné příčiny

Řízená demolice umožňuje řídit, kam budova spadne, jakou konkurenční stavbu vedle poškodí, kdo při pádu budovy zahyne v dané chvíli a čase, a hlavně je možné při manažované demolici lidem prodat předražené ochranné pomůcky, přilby, brýle, ochranné oblečení, roušky proti prachu atd. A co hlavně, při manažované demolici je možné preventivně uzavřít všechny ostatní budovy a konkurenční obchody okolo, široko daleko, zakázat shromažďování, protesty a demonstrace, všechno ve jménu ochrany zdraví.

Je možné přijmout zákony proti padajícím budovám, zákony na kontroly budov, zákony na kontroly obyvatel budov, zákony na kontroly pohybu lidí v budovách, a to všechno ve jménu ochrany, aby žádná budova už nikdy nepředstavovala hrozbu. A protože ve městě jsou tisíce domů, všechny představují hrozbu, všechny mohou spadnout, přijmou se mamutí schodkové rozpočty, města se zadluží, protože je třeba znovu nastartovat ekonomiku. Když se zřítí budova sama, nikdo z toho neprofituje a procesy řízení jsou narušeny. Proto manažovaná demolice je mnohem lepší z hlediska procesů krizového řízení.

Průměrný propad amerického HDP je okolo -35% v rámci 2. čtvrtletí.

Světová ekonomika se již koncem roku 2019 blížila ke svému samovolnému zhroucení, hrozil neřízený kolaps globální ekonomiky, mnohem horší událost než ta, která nastala v roce 2008 při hypoteční krizi v USA a poté i v Evropě. Americká ekonomika se zastavovala, evropská ekonomika se vlastně už několik let nepohnula z místa a německá ekonomika, ta zpomalovala už několik posledních let natolik, že Angela Merkel dokonce uvažovala o rezignaci jednoho času. Globální ekonomika jako porouchaný a nestabilní dům začal praskat a všem bylo jasné, že dojde ke zhroucení.

A tak došlo k rozhodnutí, že když se nejde vyhnout nevyhnutelnému, tak to alespoň budeme manažovat ve svůj prospěch, usoudili globalčiky. A výsledkem je Covid-19, poslušné a jako na povel vypínání ekonomik, zavírání podniků, tedy procesy urychlování krize a urychlování zhroucení nestabilní globální ekonomiky. Jakmile jsou automobilky v Evropě a v USA zavřené, jakmile aerolinky stojí, obchody jsou zavřené, globální ekonomika se zastavila, tak v tom okamžiku přichází návrhy na restart.

Pokud se něčemu nejde vyhnout, je možné na tom alespoň vydělat…

Američtí kongresmani se předhánějí, kdo navrhne vyšší schodkový rozpočet, EU se předhání v co největším schodkovém rozpočtu v historii, všechny státy kašlou najednou na rozpočtovou kázeň a vrhají se do mohutného zadlužování. Cílem totiž není oživení ekonomiky po virové krizi, ale ve skutečnosti je to snaha o oživení globálního ekonomického Frankensteina, který bude nadopovaný biliony dolarů a EUR, aby se znovu postavil na nohy a začal růst, anebo se tvářil, že roste, protože o nějakém velkém růstu nebude moci být ani řeči, ani kdyby do globální ekonomiky napumpovali stovky bilionů dolarů a EUR.

To jim však nezabrání ve výstavbě nového globální domu, s novými a více sešněrovanými pravidly pro jeho obyvatele, více kontroly, více dozoru, více sledování, konec hotovostních plateb, přechod k plně bezhotovostní společnosti, covidové cestovní pasy, podkožní čipy. Nic z toho by přitom nešlo prosadit bez manažované krize. Pokud by krize vypukla samovolně, tedy v důsledku zhroucení trhů na konci cyklu, nic z tohoto by nešlo prosadit.

Zavřený obchod kvůli viru.

Pokud se něčemu nejde vyhnout, je možné na tom alespoň vydělat. Toto židovské přísloví by se mělo někam vytesat do kamene, protože jakmile toto přísloví pochopíte a aplikujete na obrysy současných událostí, máte naprosto jasno o tom, co se vlastně děje. Ekonomická celosvětová krize byla na spadnutí a vinu za ní by nesli nosatí pánové, sionističtí bankéři, jako obvykle, tak jako vždy, protože teorie nekonečného růstu, na kterém je založena veškerá současná globální NWO ekonomika, je sprosté chucpe.

Stejně jako nic v přírodě a ve vesmíru neroste donekonečna, tak stejně tak ani neroste ekonomika. V určité chvíli platí, že více nových výrobků a služeb za více peněz již nelze prodat více lidem, a v tom okamžiku nastává kolaps, zavírají se podniky, živnosti, obchody, továrny, automobilky, aerolinky, všechno padá, hroutí se ke dnu, aby tam dole na dně to potom někdo koupil, za pakatel, za hubičku, a celý ten “nekonečný” růst znovu nastartoval a znovu oživil tohoto globálního ekonomického Frankensteina.

Globalistický Frankenstein nekonečného růstu se tentokrát má oživit natrvalo, pomocí zavedení bezhotovostní celosvětové společnosti

Veškeré schodky státních rozpočtů a dluhy budou od této chvíle dávány za vinu Coronaviru, nikoliv vládě. Obrovské zadlužování se svede na virus, veškerá omezování občanských práv se svedou na virus, veškerá špehování, šmírování a sledování se svedou na virus, veškerá zdražování se svedou na virus, veškerá propouštění z práce se svedou na virus, veškeré nové daně se svedou na virus.

Ve chvíli, kdy Federal Reserve ukazuje grafy, že americká ekonomika se řítila ke dnu již před vypuknutím viru, je potom naprosto jasné, že virová hysterie byla přivítání s otevřenou náručí jako skvělý obětní beránek, na kterého půjde svalit všechno, od zavírání podniků, masového propouštění Američanů, přes zákazy shromažďování, až po mamutí schodkové deficity, které jsou tak absurdní a vysoké, že nikdo už se ani nesnaží tvářit, že by je šlo někdy splatit a umořit.

Upozornění v americké restauraci, že neakceptují hotovostní platby, pouze platby kartami a mobily.

To vlastně vůbec ani nejde, vzhledem k tomu, že veškeré peníze v oběhu existují naproti státním dluhopisům, a navíc s úroky. Splacením dluhů by z oběhu zmizely všechny peníze. A tak postupně posiluje myšlenka na bezhotovostní společnost. Ta má totiž jednu výhodu, bezhotovostní peníze lze v počítačích jednoduše stlačením tlačítka vymazat, umazat pár nul, vyrobit pár nul navíc, podle libosti a potřeby. Smazat papírové peníze v rukách lidí ale nejde.

Proto nosatí bankéři chtějí nově Frankensteina udržet při životě jinak, a to vytvořením bezhotovostní společnosti, kde peníze budou mít podobu elektronického údaje, který půjde podle potřeby změnit, zdanit, a smazat. Proto si pamatujte, že kdykoliv politici ochotně a poslušně zařezávají ekonomiku, zavírají podniky, obchody, živnosti a zakazují shromažďování, nikdy to není kvůli ochraně vašeho zdraví, ale kvůli udržení nosatého Frankensteina nekonečného růstu při životě v rámci manažované demolice starého “nekonečného” růstu a přípravy růstu nového.

-VK-

Šéfredaktor AE News

Odeslat komentář