JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fico: Matovič zanechal medzi európskymi partnermi veľmi zlý dojem. Mal som od rána niekoľko telefonátov od európskych premiérov: všetci sa ma pýtajú, čo za šaša ste sem poslali? Nevie žiadny jazyk, chodí po kútoch, fotí sa s policajtmi, nič nevybavuje….

SLOVENSKO: Šéf Smeru Robert Fico skritizoval premiéra Igora Matoviča za to, s akými výsledkami prišiel zo summitu Európskej únie, kde sa riešil záchranný balík po koronakríze a rozpočet EÚ na ďalšie obdobie.

Matovič mal Slovensku uškodiť

​Podľa Fica zanechal Matovič medzi európskymi partnermi veľmi zlý dojem. „Všetci sa ma pýtajú, čo za šaša ste sem poslali? Nevie žiadny jazyk, chodí po kútoch, fotí sa s policajtmi, nič nevybavuje, do ničoho sa nestará,“ povedal Fico s tým, že mal od rána niekoľko telefonátov od európskych premiérov.

„Dojem, ktorý zanechal v Bruseli, je čistá katastrofa. Ktokoľvek príde po ňom, bude musieť byť stokrát lepší, aby napravil, čo napáchal tento čudák,“ dodal Fico.

Slovensko podľa Fica kvôli Matovičovi prišlo o 500 miliónov eur.

„Je to účet za hlúposť Matoviča,“ povedal. Premiéra skritizoval aj za jeho prístup k fondu obnovy, na ktorom podľa neho Slovensko veľa stratilo. „Slovensko malo dostať 960 miliónov eur a toto trdlo neprotestovalo a dostaneme možno 300,“ skritizoval Fico.

„Slovensko nemôžu reprezentovať amatéri, ktorí sa nevedia ani pozdraviť po anglicky,“ uzavrel.

Viac ako 40 miliárd 

Matovič však výsledky rokovaní vidí opačne. Vníma ich ako „geniálnu“ správu pre Slovensko. „Jedna bruselská domáca úloha splnená. Čaká nás dôležitá úloha vymyslieť reformy, kam tieto prostriedky použijeme,“ povedal dnes ráno po prílete z Bruselu Matovič. „Naozaj sa potom na Slovensku bude lepšie žiť,“ dodal.

Oznámil, že nadránom sa krajinám Únie podarilo nájsť zhodu. Dokopy tak podľa Matoviča má Slovensko k dispozícií 43,8 miliardy eur na najbližších sedem rokov. Prepočítané na naše HDP na jeden rok to vychádza na takmer sedem percent.

V rámci klasického sedemročného rozpočtu od roku 2021 do 2027 budeme môcť vyčerpať na projekty 18,6 miliardy eur. Slovensko si tiež bude môcť požičať až 6,8 miliardy eur za veľmi výhodných podmienok, teda s predpokladanou úrokovou sadzbou blízkou nule. Peniaze by sme splácali až do roku 2058.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář