JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fico nazval Matoviča s Korčokom „sluhami západu“. Odmieta uvalenie sankcií na Bielorusko

SLOVENSKO: Predseda opozičnej strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) Robert Fico odmieta sankcie, ktoré plánuje Európska únia (EÚ) uvaliť na Bielorusko v dôsledku údajného zmanipulovania prezidentských volieb. Ako povedal na dnešnej tlačovej konferencii v centrále strany, sankcie nikdy nikomu a ničomu nepomohli

„Slovensko by sa nemalo vmiešavať do vnútorných záležitostí tejto krajiny a spochybňovať veci, ktoré tam boli nastavené. Žiadame preto ministra zahraničných vecí Ivana Korčoka (nom. SaS) a predsedu vlády Igora Matoviča (OĽaNO), aby sa zdržali svojich vyhlásení,“ prízvukoval Fico.

Korčok 26. augusta vyhlásil, že chce, aby boli sankcie voči Bielorusku zavedené čo najskôr. Minister tiež upozornil na dezinformácie, ktoré sa šíria v súvislosti s protestami v Bielorusku. Pripomenul, že aj komunisti pred rokom 1989 pri akomkoľvek občianskom proteste ukazovali na zahraničie. Pripomenul, že Európska únia (EÚ) spoločne odmietla uznať výsledky volieb.

V Bielorusku prebiehajú protesty už od vyhlásenia prvotných výsledkov volieb. Podľa ústrednej volebnej komisie ich vyhral súčasný prezident Alexander Lukašenko s viac ako 80 percentami hlasov. Podľa ľudí v uliciach aj viacerých členov volebných komisií sú tieto čísla zmanipulované.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář