JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fico: „Odmietam akékoľvek prejavy slniečkárstva v SMERe.“ a pustil sa aj do Matoviča: „Je to premiér Cigánov“

SLOVENSKO: Predseda najsilnejšej opozičnej strany SMER-SD Robert Fico naznačil, že sa nemieni vzdať svojej funkcie, čím nepriamo reagoval na svojho vyzývateľa Petra Pellegriniho. Fico tiež vyhlásil, že chce zo SMERu vytvoriť silnú ľavicovú opozičnú stranu a v strane nebude tolerovať žiadne prejavy slniečkarstva. Fico sa pustil aj do Igora Matoviča, ktorého nazval „premiérom Cigánov“

Predseda strany SMER-SD Robert Fico na dnešnej tlačovej konferencii reagoval na schválenie programového vyhlásenia Matovičovej vlády v parlamente.

Fico skritizoval programové vyhlásenie vlády a ozrejmil, že poslanci strany SMER-SD hlasovali proti. Naskytla sa však chyba, keď jeden poslanec tejto najsilnejšej opozičnej strany hlasoval za programove vyhlásenie Matovičovej vlády. Fico ospravedlnil poslanca Vladimíra Faiča, ktorý sa vraj len pomýlil.

Matovičova vláda podľa Fica nemá žiaden plán čo robiť ďalej a programové vyhlásenie podľa neho nemá finančné krytie.

Fico na tlačovke taktiež vyčítal Matovičovi, že na jednej strane hovorí o efektívnom vynakladaní finančných prostriedkov, no na druhej strane predvádza presný opak:

„Tak najskôr tie testy( krvné rýchlotesty z Číny, pozn.red) chcel hodiť do Dunaja a potom ich kúpil ešte o euro drahšie ako predtým… Len tu pri týchto testoch obral štát o 500 000 eur.“

Predseda SMERu skritizoval aj údajné rodinkárstvo a poukázal na šéfa informačnej služby, ktorý je rodinou poslanca hnutia Sme rodina, Pčolinského.

Fico taktiež skritizoval premiéra Matoviča za to, že až priveľkú pozornosť venuje rómskemu etniku :

„Môžeme skonštatovať, že to je v podstate premiér Rómov, premiér Cigánov. On sa o nikoho iného nestará… On by tam pomaly došiel aj s poľnou kuchyňou a varil im raňajky, obed aj večeru… Významná časť Rómov sú dnes voliči Igora Matoviča „

Na tlačovej konferencii sa dotkol aj vnútrostraníckych záležitostí. Fico naznačil, že chce zostať vo funkcii predsedu strany SMER-SD aj naďalej, čím zrejme poslal odkaz Petrovi Pellegrinimu, ktorý prednedávnom predstavil svoju ambíciu vystriedať Fica v predsedníckom kresle.

„Zo SMERu budem budovať naďalej výraznú, razantnú, opozičnú stranu. Veľmi jasne hovorím, že budem odmietať akékoľvek prejavy slniečkarstva v tejto strane. Veľmi jasne hovorím, že do vedenia tejto strany dám všetky skúsenosti za posledné roky, ktoré som nabral a urobíme všetko preto, aby SMER -SD opäť zaujal svoje miesto, ktoré mu patrí, to znamená, aby sme vyhrali nasledujúce parlamentné voľby,“ povedal Fico.

https://www.facebook.com/TV.teraz.sk/videos/897816580661904/

Samuel Gdovin

Odeslat komentář