JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Filip Vávra: Kylův právník žádá o propuštění svého klienta a přináší nové informace

USA: Sedmnáctiletý Kyle Rittenhouse, který se doslova přes noc stal hrdinou mlčící většiny, nyní hnije ve vazbě, a čeká na soudní stání, které se bude konat 25.září. Venku, jak ve skutečném, tak i virtuálním světě, mezitím kvůli němu zuří boj. Levice dělá vše, co může, aby ho maximálně očernila, a z kriminálníků, kteří jej napadli, a které zastřelil nebo postřelil, dělá hrdiny. Pravice naopak ze všech sil šíří pravdu o tom, co se toho večera v Kenoshe stalo. Mimo obvyklé crowdfundingové stránky, které pomoc pro Kyla blokují, se vybírají desítky tisíc dolarů na jeho právní pomoc, a troufám si říct, že každý patriot, každý nacionalista, každý konzervativec v západním světě zná jeho jméno. Stal se symbolem. A nesmí skončit ve vězení. My všichni víme, že jednal v sebeobraně, a že jednal správně. Bude o tom ale třeba přesvědčit soud. A to bude práce jeho právníka, ostřílené eso jménem John Pierce.

John Pierce nabídl pomoc Kylovi pro bono. Tedy zdarma. I John Pierce je patriot, a cítí, že to Kylovi “dluží”. Zveřejnil prohlášení, ve kterém detailně vysvětluje události onoho večera, vše podpořené jak video důkazy, tak i výpověďmi svědků. Je přesvědčen, že Kyle bude osvobozen, a že “se stane symbolem hrdinského individuálního Američana, který musí v určitých historických časech říct: Nešlapejte po mně.”

Pierce vysvětluje, že Kyle toho dne pracoval v Kenoshe jako záchranář, a po práci šel čistit graffiti z budovy střední školy. Zbraň, kterou později měl, nepřevezl přes hranice státu.

Demonstranti z Black Lives Matter a dalších marxistických skupin v předchozích dnech zničili velkou část města. Onoho dne se Kylovi donesla informace o volání o pomoc ze strany majitele obchodu s auty, který byl vypálen už v předchozích dnech, a tento obchodník potřeboval pomoc ohlídat to, co mu ještě zbylo. Kyle spolu se svým kamarádem, který mu půjčil pušku, vyrazili na místo. Kylova zbraň tedy nikdy nepřekročila hranice státu. Kyle se s kamarádem připojili ke skupině dalších dobrovolníků, a společně hlídali před obchodem.

Okolo osmé hodiny policie začala zasahovat proti davu demonstrantů, a vytlačila jej směrem k obchodům, u kterých byl Kyle a ostatní. Demonstranti tuto milici slovně napadali, jak bylo vidět na mnoha videích, ale milice, a speciálně Kyle, na tyto provokace nijak nereagovali. Kyle zde nebyl pro to, aby s někým bojoval, ale jen pro to, aby chránil obchody, nebo pomohl ošetřit zraněné členy komunity, k čemuž měl na zádech batoh s první pomocí.

Když dav levičáků přešel, Kyle měl dojem, že to nejhorší je za nimi, a šel k benzínové pumpě, kde byli jiní demonstranti, dříve zranění zřejmě z kontaktu s policií, či kdoví kde. Na tomto videu je Kyle vidět, jak poskytuje první pomoc. Ano, demonstrantům.

 

Policie nicméně v tu chvíli zablokovala jeho cestu zpět k obchodu s auty a Kyle vyslechl pokynů policie, aby se tím směrem nevracel. V té chvíli dostal informaci o tom, že jiný obchod v ulici může mít problémy s agresory, a že nablízku není žádná policie. Vydal se tedy tam, aby pomohl hlídat i tento obchod. A šel sám.

Na cestě k tomuto obchodu narazil na levičáky z předchozí slovní konfrontace, kteří v něm poznali jednoho z těch, co jim bránili zničit obchod s auty. Agresivní levičáci s úmyslem mu ublížit, jej začali honit po ulici. Kyle se snažil konfliktu uniknout, a utíkal pryč. Ale nešlo mu běžet dost rychle, a když uslyšel výstřely, a otočil se a viděl za sebou Rosenbauma s červeným trikem omotaným jako kukla kolem hlavy, který už byl těsně za ním s úmyslem mu ublížit, vystřelil.

Vystřelil jen tolikrát, kolik musel, a jak dokazují videa, měl starost, co s postřeleným je. Stihl udělat telefonní hovor, ve kterém se svěřuje, že někoho střelil. Ne chlubivě. Vyděšeně. Nepřišel s úmyslem nikomu ublížit. Dav levičáků už byl ale blízko, a z gest a výkřiků, aby ho dostali, pochopil, že mu stále jde o život, a utíkal dál.

Z videí dobře vidíme, co se dělo. Dav honí Kyla po ulici a jeden z levičáků jej dohání a strčí do něj. Kyle padá k zemi. Jiný levičák přibíhá a kopne Kyla do zad. Vše probíhá velice rychle a ti šílenci jsou úplně všude. Další Kyla přetáhne skateboardem. Dav se mu snaží vzít zbraň. V oprávněném strachu o život musí Kyle střílet dál. Nejprve do agresivního skateboardisty. A pak do člověka, který jde proti němu s pistolí v ruce. Profily všech zastřelených a postřelených najdete v tomto starším článku.

V tu chvíli se dav zalekl střelby, a útok přestal. Kyle se zvedá ze země a ustupuje směrem k policii s rukama nad hlavou. Snaží se oslovit policisty v autech, ale ti mu sdělují, ať pokračuje dál, a nestarají se o něj. Později toho večera se Kyle přihlásil policii ve svém domácím městě 25 km daleko.

Právník dále ve svém prohlášení kritizuje práci žalobců, kteří Kyla obvinili bez hlubšího zkoumání dostupných důkazů, aby “uspokojili rozdělující, destruktivní síly, které v této době víří v Americe”.

Dodává, že Kyle bude mít to nejlepší právní zastoupení v zemi, které dosáhne jeho osvobození.

“Sedmnáctileté dítě by v Americe nemělo muset pozvednout zbraň na ochranu života a majetku. To je práce státu a místních samospráv. Ale tyto samosprávy selhaly a zákona dbalí občané nemají jinou možnost, než bránit své komunity tak, jak to dělali jejich předci u Lexingtonu a Concordu v roce 1775. Kyle není rasista. Je to statečný, vlastenecký, zákona dbalý Američan, který miluje svou zemi a svou komunitu. Neudělal nic špatného. Bránil sebe, což je základní právo všech Američanů dané Bohem a chráněné právem. Nyní je na mušce institucí, které jsou mocnější, než on. Ale on se jim postaví a bude bojovat nejen za sebe, ale za všechny Američany a jejich milovanou Ústavu. Nikdy jej neopustíme, dokud v tomto boji nezvítězí.” Stojí na konci prohlášení.

Finanční příspěvek na právní boj, který tito právníci pro Kyla dělají zadarmo – tedy Kyle a jeho rodina jim nemusí platit ani cent, je možné učinit na webu Fight Back Law.

Filip Vávra

Odeslat komentář