JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Filip Vávra: Na protest proti obvinění kolegy se policisté v Atlantě “hodili marod”

USA: Světem prolétl případ Raysharda Brookse, kterého při odporu při zatýkání v americké Atlantě zastřelil zasahující policista. Naše média většinou informovala jen kuse o tom, že bílý americký policajt zastřelil dalšího chudáka černocha. Nejdříve si řekněme, kdo to Rayshard Brooks vlastně byl.

Tak jako jeho známější černý bratr Floyd, který vyvolal řádění posledních týdnů, i on měl pestrý kriminální rejstřík. A ani on nebyl žádné neviňátko, na které by “to policejní rasisti hodili”.

Měl podmínku za čtyři trestné činy, včetně násilí a násilí na dětech, a řízení v opilosti, což bylo přesně to, za co ho policie zadržela, by bylo porušením této podmínky. Brooks kvůli tomu, když mu policista chtěl nasadit pouta, jednoduše zpanikařil, a myslel si, že když policisty zbije a eliminuje taserem, že se z toho nějak dostane. Místo toho ale z ústí pistole zasahujícího policisty vyšly výstřely. Policista, který byl Brooksem napaden a přišel o taser, kterým ho Brooks ohrožoval, jednoduše nemohl dělat nic jiného. Klidně mohl skončit “uspaný” taserem a následně zastřelený svou vlastní zbraní.

Řeklo by se, jasný případ. Ale v současné situaci v Americe si vůči kriminálníkům, pokud jde o černochy, nemůžete nic dovolit. A tak byl zasahující policista okamžitě vyhozen ze služby a obviněn ze zabití.

Jeho kolegové toho ale mají dost. Denně nasazují životy a jejich nadřízení nad nimi pak zlámou hůl. Na protest proti obvinění jednoho z nich, kdy v jeho kůži mohl být kdokoliv jiný v modré uniformě, se hodili marod. Ulice Atlanty v Georgii tak nyní nikdo nehlídá.

Filip Vávra

Odeslat komentář