JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Filip Vávra o prolhaném, zákeřném Facebooku: bílá je špatná, černá je dobrá

USA: Zatímco v USA dochází v posledních dnech k protestům kvůli údajnému systémovému rasismu v americké společnosti, ze strany technologických gigantů probíhá otevřená válka vůči všemu bílému.

Lidé kolem nás dnes na svých sociálních sítích protestovali zveřejněním černého rámečku, aby přesvědčili své okolí, že Trump je Velkým drakem Ku-Klux-Klanu a černoši musejí v USA chodit na segregované toalety a policajti je dnes a denně řežou obuškem přes jejich zbičovaná záda. Zatímco celá tato kampaň je obrovská, ač masová, šaškárna, k jiné rasové nenávisti tu přeci jen dochází. A tou obětí jsi ty, bílý člověče.

V rámci svých možností jsem provedl malý test. S odstupem jednoho dne jsem na Facebooku zveřejnil dva statusy s téměř identickým obsahem. První status byl “white pride”, neboli bílá hrdost. Čekal jsem den, co se bude dít, a do 24 hodin mi přišlo upozornění, že můj komentář je nenávistný a byl odstraněn, aby tzv. komunita nepřišla k újmě.

S rozhodnutím jsem vyjádřil nesouhlas. Být hrdý na to, že je člověk bílý, není přece žádná nenávist. Máme hrdé Asiaty, hrdé černochy, hrdé Araby, hrdé gaye. Ti dokonce pořádají pochody hrdosti. Určitě muselo dojít k omylu a tak jsem požádal o překontrolovaní rozhodnutí. Potvrzeno. Komentář “bílá hrdost” prý skutečně porušuje zásady té jejich komunity.

Dobrá tedy. Tak je tedy zřejmě podle Facebooku špatné být hrdý na svou rasu a bude se to jistě týkat i ostatních. A tak sem zveřejnil komentář “black pride”, tedy “černá hrdost” a požádal své Facebookové přátele, aby můj příspěvek nahlásili a dali mi vědět.

Jak se dalo čekat, být černý a být na to hrdý, zásady komunity neporušuje.

Filip Vávra

Odeslat komentář