JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Finové raději obětují stíhačky, aby zachránili ekonomiku!

FINSKO: Obyvatelé Finska se domnívají, že proti hospodářské krizi způsobené pandemií koronaviru by se mělo bojovat spíše pomocí pobídkových opatření, než snižováním rozpočtů.

Navíc, jak uvádí deník Yle s odkazem na nový průzkum, více než polovina Finů vybízí k odložení programu na pořízení nových stíhaček, což podle některých odhadů bude stát státní rozpočet 10 miliard eur.
Obyvatelé Finska se domnívají, že s krizí v ekonomice země, která byla způsobena pandemií koronaviru, by se mělo bojovat spíše revitalizací ekonomiky než snižováním rozpočtů, píše Yle s citací dat z nového průzkumu.

Většina respondentů považuje stimulaci ekonomiky za nejlepší možnost, a to i v případě prudkého nárůstu zátěže státního dluhu.

 
Finové nejčastěji navrhli ušetřit peníze tím, že se odloží pořízení nových bitevniků pro letectvo země. Vyslovilo se tak 57% respondentů. Druhé místo (51%) obsadilo odložením reformy vzdělávacího systému, který předpokládá prodloužení doby povinného vzdělávání, a třetí – snížení finančních prostředků přidělených na pomoc rozvojovým zemím (49%).

Podle různých odhadů bude pořízení nových stíhaček stát Finsko 10 miliard eur.

Postoj obyvatel Finska ohledně stíhaček a obnovy ekonomiky je pozoruhodný už tím, že zde existuje nejen těžká historie vztahů s Ruskem, ale také neustálá propaganda ohledně údajné ruské „agrese“, doprovázená debatou o vstupu do NATO. V konfrontaci se důsledky koronaviru (či spíše opatření na jeho omezení) na ekonomiku to vyvolává u Finů spíše pragmatické racionální úvahy, kdy očividně nepodléhají masivní propagandě.

Odeslat komentář