JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fláááák ho. Slováci se dozvídají o cestě jejich prezidentky do USA. Nejluxusnější hotel, největší apartmá, utajený doprovod, dcery s kamarádkami a projev sfouknutý za pár desítek vteřin

SLOVENSKO: Prezidentka Slovenska Zuzana Čaputová sice navštívila USA na konci září letošního roku, ale až v těchto dnech začíná spatřovat světlo světa realita, jakou se za oceánem obklopila. Řadu detailů z této oficiální cesty přináší slovenský deník Pravda.

Čaputová prý stále tají, kdo s ní byl v USA, píše deník Pravda s odkazem na informace, které se mu prozatím nepodařilo získat ani prostřednictvím zákonné žádosti. Z věcí, které jsou ovšem potvrzené, vyplývá, že si Zuzana Čaputová svou cestu po Spojených státech užila.

Z toho, co se prozatím ví, vyplývá, že Čaputová, kterou doprovázela i její osmnáctiletá dcera Lea, obývala nejdražší hotel v New Yorku, prestižní Lexington. V něm dokonce obydlela to nejluxusnější apartmá, pojmenované po slavné herečce Marilyn Monroe. Mezi těmito zdmi se podle zpráv někdejší americká hvězda setkávala s prezidentem Kennedym.

Kancelář prezidentky Pravdě uvedla, že státní náklady na pobyt Čaputové dcery nebyly, neboť „si prezidentka vše hradila sama“.

Také s luxusním hotelem to prý bylo jinak. Čaputová si jej neměla vybrat, ale dostala ho přidělený, jelikož byl blízko sídla OSN, kam vedly Čaputové kroky během summitu.

Na začátku října se deník Pravda prostřednictvím tiskového zákona pídil po tom, kdo všechno byl spolu s prezidentkou na palubě vládního speciálu. Odpověď prý nepřišla žádná. Důvod? Do bratislavské redakce zmíněného deníku přišla informace ještě před odletem na summit OSN, že Čaputovou by měly doprovázet nejen její dcery, ale také jejich kamarádky. Pravda rovněž uvedla, že se Čaputová setkala s prezidentem Valného shromáždění OSN Tijjanim Muhammadem-Bandem až na naléhání vlastních diplomatů.

Ani tyto informace kancelář Zuzany Čaputové nikterak nepotvrdila, ale ani nevyvrátila.

Dodejme, že (čtené) vystoupení prezidentky bylo na programu 24. 9. 2019 v sídle OSN a trvalo necelé tři minuty.

Odeslat komentář