JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fox NEWS: Generálové a „blázni“ z Kongresu brání Trumpovi opustit Afghánistán

USA/AFGHÁNISTÁN: Definitivní odvod amerických vojáků z Afghánistánu – a realizovat nejkonzistentnější bod jeho politického kursu – neumožňují Trumpovi generálové a politický establishment.

Zdůraznil to  komentátor Fox News Tucker Carlson. Jak řekl ve svém programu, aby se zabránilo dokončení afghánské operace, USA neustále přicházejí s novými důvody, z nichž poslední byly mediální zprávy o spiknutí mezi militanty a Moskvou.
„Naši vojáci v Afghánistánu stále umírají – a to se děje celkem 19 let, ale americký kongres každý rok utratí miliardy za operace v této zemi,“ poukázal komentátor.

Může to vypadat jako věc dávno minulých dnů, ale pamatujete – v roce 2012 nám Joe Biden, tehdejší viceprezident, slíbil: „V roce 2014 odtud odejdeme, tečka.“ Ale nikdy jsme neodešli a tato lhůta byla ještě před šesti lety.

Válka pokračuje, protože Washington požaduje, aby pokračovala. Před dvěma týdny – tady je další příležitost – The New York Times, odkazující na „nepotvrzené zprávy anonymních zpravodajských důstojníků“, uvedly, že ruští agenti nabízejí afghánským militantům hotovostní odměny za zabití amerických vojáků – no samozřejmě  se musí zaplatit za to, co už dělají, poznamenal ironicky Carlson.

„Pokud to zní povědomě, jde pouze o to, že – New York Times použil před 17 lety přesně stejnou strategii, aby nás vtáhl do irácké války. A náš Kongres, jak se již stalo v roce 2003, mu jde bezmyšlenkovitě na ruku,“ poznamenal.

Ukončení války v Afghánistánu je možná nejkonzistentnějším bodem na jeho cestě, ale nemůže to udělat, protože mu brání jeho vlastní generálové a blázni v Kongresu, dodal znechuceně komentátor Fox News.

Překlad: prvnizpravy.cz

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář