JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fox News: Největší hrozbou pro demokracii v USA jsou její vlastní, americké tajné služby!

USA: Tím, že vykreslila Trumpa jako agenta Ruska a skrývala důkazy o jeho nevině, FBI udělala „nejšpinavější politický kousek v historii“, napsal Gregg Jarrett, komentátor Fox News.

Výjimečná korupce amerických zpravodajských služeb podle něj ohrožuje demokracii více, než vnější síly.
Hlavním nebezpečím pro demokracii ve Spojených státech není vnější zásah, ale „zhoubná síla nevolených úředníků doma“, zdůraznil komentátor Gregg Jarrett na stránkách Fox News.

Podle novináře se nyní objevuje stále více důkazů o lžích FBI: tajná služba „pilně zakryla“ vymyšlený příběh o „spiknutí“ Donalda Trumpa s Ruskem. Podle Jarretta se nakupila „hromada důkazů“, že za skandálně známého ředitele Jamese Comeye byla FBI „prolezlá korupcí“. „Zneužití moci je zde natolik zakořeněné, že se nezmenšilo ani pod Comeyeho nástupcem Christopherem Rayem, který převzal řízení agentury v srpnu 2017,“ napsal.

Podle nyní odtajněného dokumentu v roce 2018 FBI aktivně oklamala zpravodajský výbor Senátu USA, když informovala o vyšetřování Trumpova „spiknutí“ s Ruskem. Úřad senátory ujistil, že skandální „dokumentace“, kterou vypracoval bývalý britský špion Christopher Steele, byla důvěryhodná a pocházela ze spolehlivého zdroje.

„Nic z toho nebylo pravda a FBI to dobře věděla. Ve skutečnosti, více než o rok dříve, v lednu 2017, agentura určila, že ani Steele, ani jeho protitrumpovské zprávy nebyly důvěryhodné. FBI však tyto informace před výborem Senátu zadržela a ujistila jeho členy, že je to přesně naopak, že obsah dokumentace byl přesný a ověřený. To všechno byl chytrý podvod,“ zdůraznil komentátor Fox News.

 
Čtyři dny po Trumpově inauguraci FBI vyslýchala bývalého analytika Brookingovy instituce Igora Danchenka, který byl hlavním zdrojem Christophera Steeleho, uvedl Jarrett. Danchenko přiznal, že řekl Steeleovi drby a spekulace o jeho „náhodných známých a popíjejících společníků“, aby mohl nadále dostávat peníze. Hlavní obvinění obsažené v dokumentaci neodpovídají pravdě, a to podle samotného Danchenka. „Představte si tváře agentů FBI, když zjistili, že se jedná o pohádky,“ napsal autor článku.

Nicméně důkazy Trumpovy neviny byly „pohřbeny někde v hlubinách budovy Edgara Hoovera“ a zapečetěny v „hrobu neznámých utajovaných dokumentů“. A zůstaly by tam až dodnes, nebýt jmenování Williama Barra za amerického generálního prokurátora a Johna Ratcliffeho za ředitele Národní zpravodajské služby. Jsou to tito lidé, kteří odtajňují důkazy o „podvodech FBI“, poznamenal článek.

Jarrett připomíná, že falešná dokumentace byla zadána a financována kampaní Clintonové a Demokratickým národním výborem, a poté předána FBI a reportérům, kteří ji lehce svižně přejímali, aniž by se ji obtěžovali ověřit. „S dokumentací zacházeli jako s posvátným textem, nikdy nezpochybňovali jeho směšná tvrzení,“ uvedl rozhořčeně komentátor. „Každý odpovědný novinář by okamžitě pochopil, že toto je odpad, které má Trumpa pošpinit. Ale málokdo měl odvahu to říct. “

FBI „vytvořila spletitou síť klamů“ a použila „nejšpinavější politický trik v dějinách politiky“, vylíčila Trumpa jako agenta Kremlu, poznamenává Jarrett. Žádá proto, aby proti pracovníkům úřadu byly vzneseny obvinění z křivé přísahy a zločinného spiknutí. Novinář zdůrazňuje, že FBI lhala nejen zpravodajskou komisi Senátu, ale také soudu, aby získala povolení k prozkoumání bývalého zaměstnance Trumpovy kampaně Cartera Page.

„FBI a další použili nechutnou taktiku, aby zničili Trumpovo prezidentství, zvrátili jeho zvolení a zbavili ho z funkce. Jeho nepřátelé, oslepení vlastní politickou zaujatostí a osobní nenávistí k Trumpovi, ho pak všude pronásledovali,“ poukazuje článek.

„Jak jsem již řekl, dnes největším nebezpečím pro demokracii nejsou zahraniční síly, ale zhoubná síla nevolených funkcionářů zde, s námi. Vyzbrojeni obrovskou mocí a často skrývající se ve stínu, ukázali, že mohou být velmi zkorumpovaní …,“ uzavírá Jarrett. „Zpolitizovali své agentury, použili instituce vymáhání práva jako zbraň a pronásledoval lidi, aniž by respektovali zákon a úřad.“

Překlad: prvnizpravy.cz

Odeslat komentář