JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Fox News: USA již v Afghánistánu prohrály, ale nechtějí to přiznat!

Podle zprávy Střediska pro strategická a mezinárodní studia nevedl osmnáctiletý pobyt americké armády v Afghánistánu ke stabilitě a bezpečnosti, uvedla americká televize Fox News.

Podle televizního moderátora Tuckera Carlsona američtí vojáci zbytečně umírají kvůli marnivosti politiků, kteří nemohou válku ukončit.
Během několika posledních týdnů proběhla tvrdá debata o prezidentově politice vůči Afghánistánu. Prezident Trump rozhodl, že po 18 letech pro nám stačilo 2 400 úmrtí a výdajů v hodnotě bilionů dolarů. Chce ukončit válku a vrátit americkou armádu zpět do Spojených států. Ale lobbisté ve Washingtonu, kteří vystupují za neustálé války, jsou touto myšlenkou pobouřeni. Trumpův plán vedl k jeho poslednímu zlomu s poradcem pro národní bezpečnost Johnem Boltonem, který ve skutečnosti odešel tím, že praštil dveřmi.

Někteří si myslí, že pokus o vyjednávání s Talibánem dělá z Trumpa zrádce. Jiní říkají, že stažení vojsk by bylo zradou afghánských žen, a trvají na tom, že tam musíme zůstat, dokud se Afghánistán nestane moderním a mírumilovným, jako je Belgie. I když je to nyní středověká společnost, celá její historie nepoznala nic jiného než totální válku. Možná jste to už slyšeli od Harryho Flashmana (hrdina dobrodržných románů britského spisovatele Frazera).

Všechny tyto spory o afghánské politice nemají nic společného s realitou. Je to vynález neexistujících skutečností a vojenských opatření, která ve skutečnosti nejsou přijata. A odborníci si toho dobře uvědomují.

Začátkem tohoto měsíce zveřejnilo Centrum pro strategická a mezinárodní studia – jeden z předních think tanků ve Washingtonu –  zprávu, v níž je uvedena pravda o tom, co se v Afghánistánu 18 let děje. Zdá se, že Amerika už válku prohrála. Ale naše vojenské vedení tuto pravdu skrývá.

Afgánská ústřední vláda, cituji, je „zkorumpovaná, neúčinná, slabá a hluboce roztříštěná“. Přes miliardy utrácené za výcvik a technickou podporu je afghánská národní armáda v podstatě bezcenná. Zůstává zcela závislá na amerických silách, bez ohledu na to, jaký je úkol. „Přemýšlejte o tom! Po tolika letech … Nechutné!“ poznamenal moderátor.

Navzdory ohromné hospodářské pomoci je ekonomika Afghánistánu v troskách a nedochází ke zlepšení. Jak bychom řekli, „navzdory pomoci“? Možná kvůli této pomoci? Protože to je povaha pomoci – lidé jsou závislí a neefektivní. Nikdy nepřináší výsledky“, poznamenal Carlson.

Ale místo toho, abychom říkali pravdu o tom všem, naši vůdci  tuto pravdu skrývají, všechny podrobnosti a všechna fakta. Podle oficiálních odhadů v roce 2018 afghánská vláda ztratila kontrolu nad zemí, zatímco Talibán dobýval nová území. To je špatné. A americké úřady prostě přestaly poskytovat oficiální hodnocení! Nemáte rád statistiky – tak je přestaňte sbírat!

„Zde je pravda o válce v Afghánistánu. Nevyhráváme. Neposlouchejte Maxe Bootha a šašky, jako je Bill Kristol a John Bolton. Tuto válku můžeme vyhrát pouze vysláním desítek nebo stovek tisíc vojáků, utrácením stovek miliard dolarů a s největší pravděpodobností zabitím stovek tisíc Afghánců. Stojí to za to? Hmm … Ve skutečnosti bychom museli začít válku od nuly, a to navzdory statečnosti nikdo nechce!“ uvedl rozhořčeně Carlson.

Ale místo toho, aby se to akceptovalo jako realita – a to je realita! – na konci války Washington stále předstírá, že se snažíme vyhrát. Ačkoli každý ví, že tomu tak není. Každý rok jsou tisíce amerických vojáků odtrženy od svých blízkých, měséci hlídkují, a je to pro ně a jejich rodiny velká ztráta.

„Bojují ve válce, ve které naše vedení nepřemýšlí ani o vítězství ani o ukončení, kterému brání pýcha. Jen v tomto roce bylo v Afghánistánu zabito 17 amerických vojáků. Proč? Pokud zůstaneme, bude zde ještě více úmrtí – a každý z těchto amerických životů bude promarněn, zahozen, opakuji, kvůli marnivosti takových idiotů jako John Bolton, Max Booth a Bill Kristol. To je špatný důvod k pobytu,“ dodal moderátor Fox News (člověka přitom napadá, co asi na toto hodnocení říkají čeští mudrlanti – zastánci české vojenské přítomnosti v Afghánistánu se svojí přihlouplou mantrou o boji za „demokracii – pozn. red.)

prvnizpravy.cz, foxnews.com

Odeslat komentář