HlavníKomentářeSvět

Fox News: Za „ruským“ zdrojem „dokumentace Steele“ na diskreditaci na Trumpa, byl ve skutečnosti think-tank Brookings Institution z Washingtonu!

USA/RUSKO: Za „ruským“ zdrojem pro „dokumentaci Steele“ byl údajně think-tank Brookings Institution, prohlásil ve vysílání Fox News kongresman a člen výboru pro rozvědku Devin Nunes.

Podle něj byl celý příběh s kompromitujícími důkazy o Donaldovi Trumpovi vytvořen od nuly z centrály kampaně Hillary Clintonové.
Fox: „Nyní jsme v kontaktu s kongresmanem Devinem Nunesem, starším členem sněmovního zpravodajského výboru, členem rozpočtového výboru a hlavním paprskem světla ve tmě Obamagate, který trvá čtyři … téměř čtyři roky.

Co nového nám můžete říci o svém vyšetřování pomocného zdroje, pokud, prosím, za tuto frašku s diskreditovanou dokumentací, kterou na americký lid vhodily FBI, zvláštní právník (Robert Mueller) a ministerstvo spravedlnosti?“

Devin Nunes, kongresman: „Jen bych řekl, že když si myslíte, že situace nemůže stát ještě šílenější, přesně to se děje a je to mnohem horší. Nyní máme následující: think tank Brookings Institution, kterého jsme již dlouho podezírali z účasti na této dokumentaci, jak víme, byl zapojen do vývoje, distribuce a obrany „dokumentace Steele“ (nazvané podle Christophera Steeleho, bývalého agenta MI6).

A zatím nevíme jen jednu věc. Nyní známe původní pomocný zdroj. FBI se nás pokusila přimět, abychom věřili, že jde o nějaký ruský zdroj, který by mohl být zabit, kdyby se něco stalo. Ne. Ukázalo se, že toto neznámé zvířátko žije za rohem, nedaleko odtud – dnes večer s vámi komunikuji z Kapitolu. Bydlí tady. Žádné nebezpečí mu nehrozí. To vše je fikce. A FBI o tom věděla.

A teď je otázkou, zda se můžeme dostat na dno toho, co se děje, a zda se (státní zástupce) Durham dostane na dno. Nyní musíme zvážit otázku, zda stojí za to ponechat tomuto levicovému think tanku status neziskové organizace, protože v posledních čtyřech letech se podílel na vývoji politické zakázky, jakož i na jejím šíření a ochraně. Podle mého názoru by daňový úřad USA měl prostudovat jeho činnosti.“

Fox: „Jen jsem ohromen. V srpnu to budou čtyři roky … Ačkoli už je konec měsíce. Uplynuly čtyři celé roky od té doby, kdy se celé spiknutí proti prezidentovi nabralo vážný obrat. A tohle všechno mě ohromuje – Brookingsova instituce, děláte si srandu?“

Devin Nunes: „Ano, rozumím.“

Fox: „Jsem jen zvědavý, jestli máte nějaké pochybnosti o jejich zapojení?“

Devin Nunes: „Vím, že je těžké tomu uvěřit. Věděli jsme, že prezident Brookings Institution má s tím něco společného: alespoň byl na okraji tohoto případu. Ale teď jsme si spolehlivě vědomi jeho zapojení. Víme, že poslal textové zprávy – neřeknu, že předepisoval kamarádovi Christopheru Steelemu -, ale poslal textové zprávy do dokumentace ve velmi, velmi důležitých momentech, když se pokusili tento dokument distribuovat.

Pokud k tomu přidáme skutečnost, že toto neznámé zvířátko, které bylo pravděpodobně oním ruským zdrojem, i když ve skutečnosti tomu tak nebylo, běhá tady, získáme následující obrázek. Nechtěl bych vaše diváky příliš znervóznit, ale tento příběh byl vytvořen od nuly předvolebním štábem Clintonové kampaně.“

Zdroj: https://www.prvnizpravy.cz
Tagy

Napsat komentář

Back to top button
Close
Close