Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
EU: Bylo celkem jasné, že holandští zemědělci nebudou jedinými, na které si vláda ve jménu klimatické agendy došlápne. I v dalších zemích se objevují tlaky na redukci chovů, jen všude to dělají poněkud jinak.
Zatímco u nás se upravuje dotační systém tak, aby byli chovatelé nuceni ukončit podnikání z důvodů ekonomických, jinde nastupují zákony, které jednoduše farmáře donutí ukončit podnikání nebo zredukovat stáda – mnohdy až tak, že nebudou mít šanci ekonomicky přežít.
Každopádně vše směřuje k postupnému ukončení chovů masných zvířat (EU počítá, že by k tomu mělo dojít do roku 2035) a Evropané se budou učit přecházet na jiné zdroje bílkovin – na hmyz nebo maso laboratorní, přičemž obojí je v poslední době silně propagováno.
Tato politika je samozřejmě základem prolhané klimatické agendy, která má ve skutečnosti za cíl výrazné zhoršení životní úrovně většiny lidí a deindustrializaci.
Tato ničivá politika, která je v Evropě centrálně řízena z EU, nyní tedy velmi silně dopadá jak na průmysl, tak na zemědělství. Záminkou destrukce obou odvětví je „boj proti uhlíku a dusíku.“
Ve Francii se na základě této agendy nyní chystají – podobně jako v Holandsku – výrazně zredukovat chovy dobytka.
„Šílím vztekem, rolníci dělají co mohou, aby nakrmili Francouze, a dnes jsme se stali terčem k likvidaci,“ říká Cédric Viallemonteil, chovatel stovky krav plemene Aubrac.
Tři dny po zveřejnění zprávy Účetního dvora, která uvádí „nepříznivou bilanci chovu skotu pro klima“ ve Francii, rozhořčení a hněv zemědělského světa neslábnou.
Zejména proto, že autoři tohoto 80stránkového dokumentu doporučují významné snížení počtu hospodářských zvířat, aby byly splněny mezinárodní závazky Francie ke snížení emisí metanu.
„Tyto závěry jsou velmi nespravedlivé,“ říká Patrick Bénézit, farmář v Cantalu a prezident Národní federace skotu.
„Travní porosty ukládají uhlík – až 1 milion tun ročně. Už jsme vynaložili úsilí a můžeme udělat další, ale musíme přestat stigmatizovat sami sebe. Požádali jsme o setkání s dotčenými ministry, abychom získali vysvětlení.“
Tolik o rozhořčení francouzských zemědělců, kteří jsou jen další na řadě.
Jisté je, že jejich vláda nepřipustí kompromis stejně jako tomu bylo v případě nizozemských farmářů, kdy likvidačním plánům jejich vlády nezabránily masové protesty ani fakt, že vládní strany totálně propadly v regionálních volbách, zatímco strana, která vedla protesty, drtivě vyhrála.
Postupně bude pokračovat likvidace tohoto sektoru po celé Evropě přesně tak, jak to požaduje ničivá politika EU…
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi