JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Francouzský expremiér Manuel Valls vyzval francouze, aby si jasně uvědomili kdo je hlavní nepřítel Francouzska: „Hlavním nepřítelem je islamismus!“ Není však už pozdě?

FRANCIE: Bývalý francouzský socialistický předseda vlády Manuel Valls vyzývá lidi, aby se přestali omlouvat za to, že jsou Francouzi a burcuje stát a celou společnost, aby jasně identifikovali hlavního nepřítele, kterým je islamismus. Valls to řekl v rozhovoru pro nedělní vydání deníku Le Parisien, jen dva dny poté, co islámský terorista zaútočil sekáčkem na dva zaměstnace tiskové agentury v areálu satirického magazínu Charlie Hebdo v Paříži. O rozhovoru informoval dnes deník Le Figaro.

„Je to celá francouzská společnost, kterou džihádisté ​​považují za prioritní cíl, zvláště pak ty, kteří ztělesňují boj proti politickému islámu. Je to netolerovatelné a vyžaduje to vzepjetí,“ říká Valls. „Musíme jasně označit islamismus za nepřítele a výzvu začátku století,“ dodává dále bývalý premiér vlády prezidenta Françoise Hollanda, který ve své funkci čelil útokům džihádistů, které sužují Francii s přestávkami už pět let.

„Společnost se rozvolnila, zvykli jsme si na násilí nebo virulentní antisemitismus na sítích. Vyzývám ke změně myšlení. Nepřítel musí být jasně identifikován: je to islamismus, salafismus, Muslimské bratrstvo, tento politický islám, který je novým fašismem,“ zdůrazňuje Manuel Valls. To podle něj vyžaduje „opětovnou mobilizaci republikánského a sekulárního tábora.“

Byl to ale právě Valls, coby premiér, který odmítl návrh opoziční poslankyně postavit mimo zákon salafismus. Valls tehdy řekl, že bojovat proti „zvráceným ideologiím“ je úlohou francouzských muslimů. Nyní, po pár letech, vidí situaci, ke která sám přispěl, už jinak.

„Musíme se přestat omlouvat za to, že jsme Francouzi a republikáni,“ argumentuje dále bývalý premiér. Není to porvé, kdy socialista Valls od konce své politické kariéry vystoupil v médiích a silnými slovy burcoval proti levicové kulturní revoluci i proti islamismu. Od progresivní levice si za to vysložil i nálepku fašista.

Valls se domnívá, že prezident Emmanuel Macron se v tomto tématu změnil a že je nyní „daleko od liberálního libertariánského diskurzu, kterého se dříve držel.“

„Jsme ve válce proti islamistickému terorismu a musíme tuto válku vyhrát,“ řekl v neděli ministr vnitra Gérald Darmanin cestou do synagogy v pařížském Boulogne Billancourt na svátek Jom Kippur. To už ale prohlašují francouzští představitelé řadu let. Podle něj bylo za tři roky zmařeno ve Francii 32 džihádistických útoků.

Zdroj: https://echo24.cz/

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář