JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Gorila vyzliekla donaha slovenské médiá. Ukázala ich zlyhanie

SLOVENSKO: Viacerí komentátori sa zhodujú na tom, že slovenský mediálny mainstream neinformuje o kauze Gorila objektívne

Podľa publicistu Artura Bekmatova pri zverejnení nahrávky mainstream zlyhal. “Fatálne. Miesto toho, aby sa napríklad prvovoličom snažili jasne a zrozumiteľne vysvetliť, o čo v tejto kauze išlo, zmohol sa len na primitívnu dezinterpretáciu 39 hodín do jednej mantry: “Fico pil u Haščáka kolu”. Ničomu inému sa mainstream nevenoval.”

“Na druhej strane, na tlačovke Trubana, Beblavého a Hlinu sa neozval ani jediný novinár, kto by sa voči týmto trom nejako kritickejšie vyhranil – aby sa napríklad spýtal Hlinu, ako je KDH vysporiadané so svojou účasťou v druhej Dzurindovej vláde, alebo aby sa Beblavého spýtali  či nie je predsa len trošku od veci veľkohubo o sebe vyhlásiť, že je nový politik, aj keď bol neoddeliteľnou súčasťou vládnej garnitúry, ktorej zločiny Gorila popisuje. A že po prevalení tejto kauzy ďalej bez problémov zotrvával na kandidátke SDKÚ vo voľbách v roku 2012.”

Dodal, že médiá si akosi pozabudli položiť dôležité otázky ako trebárs: “Kde je dnes Malchárek, kde je dnes Bubeníková? Čo robia? Sú stále títo gauneri na Slovensku? A čo ich majetok? Potom sa logicky natíska otázka, čo je pre mainstream v súčasnosti dôležitejšie – spravodlivé potrestanie vinníkov rozkrádania štátneho majetku, alebo masívne ovplyvňovanie politického boja pred voľbami? Ja osobne sa prikláňam k druhej možnosti a mám obavu, že sa to mainstreamu aj podarí.”

Bekmatov vysvetľuje, že v čase, keď sa Gorila nahrávala, boli dnešní prvovoliči škôlkari, keď sa kauza zverejnila mali 12 rokov. “Táto generácia ledva zvládne dešifrovať dvojvetné memečká na facebooku a nebude čítať niekoľko sto stranový prepis Gorily, či dokonca počúvať jej 39-hodinovú audioverziu. To, čo sa jej však dostane z médií, bude mať len jediné posolstvo: Fico pil kolu s Haščákom.”

Igor Melicher z organizácie Mladí Sociálni Demokrati sa pripája a dodáva, že hysterické šialenstvo, ktoré postihlo liberálno-bulvárne denníky SME a N, vlastnené oligarchickými skupinami, z ktorých jedna je Penta, nemá oporu v zdravom rozume.

Odmieta neustále ataky na Roberta Fica, keď v čase, kedy sa Gorila odohrávala, bol Fico opozičný poslanec, ktorému patrí v údajnom zvukovom zázname necelá jedna hodina z 39 hodín. Navyše, v tejto hodine rozhovor nepočujeme okrem požiadania o kolu na pitie nič, čo by mohlo Fica poškodiť. “Za to tam však počujeme vlastníka Penty, ako hovorí o tom, že treba zničiť Smer.”

“Liberálno-bulvárne denníky vlastnené finančnými skupinami horlivo odvracajú pozornosť od svojich chlebodarcov a útočia na Smer hlava-nehlava. Pri tom však klamú verejnosť tým, že jej zamlčiavajú pravú pointu kauzy. A to je odpredaj nášho národného majetku do rúk oligarchom stranami KDH a SDKÚ za netrhové ceny a provízie v stámiliónoch korún, z ktorých sa bežným ľuďom zatočí hlava. Na tieto najdôležitejšie veci sa však médiá nepýtajú. Ich zaujíma kola a prázdne reči.”

“Nezávislým” novinárom podľa Melichera unikla ešte jedna podstatná vec. “Každý z nich vo svojich desiatkach článkov vydaných v krátkom čase hovorí o tom, že Fico je posledný aktívny politik z kauzy Gorila. Ale čo Beblavý, ktorý sedel priamo v Gorilej vláde ako štátny tajomník, kým Fico bol len opozičným poslancom bez moci a vplyvu? Na toho sa už nepozeráte?”

“Denník N a Denník SME označujem ako bulvár preto, lebo ním aj reálne sú. Nie sú však bulvárom spoločenským ako napríklad Nový Čas alebo Pluska, ale bulvárom politickým, akým je napríklad The Sun vo Veľkej Británii. Preto odporúčam všetkým, ktorí sa nechávajú uniesť tonami komentárov z týchto bulvárnych plátkov, aby to nebrali zas tak vážne a brali to len ako obyčajný bulvár, ktorý sa snaží kryť svojich chlebodarcov a prinášať senzácie, náhle zvraty a bombastické titulky. Presne ako to bulvár robí.”

Podobne vidí situáciu niekdajší minister školstva nominovaný Juraj Draxler. Na sociálnej sieti v stredu uviedol, že celé je to o tom, ako v období, keď tu vládli Dzurinda s Miklošom, sa bohapusto rozpredávali tie najcennejšie majetky v tomto štáte (energetika), a pod cenu, a nastavovalo lukratívne podnikanie v strategickom sektore (zdravotníctvo), za pomoci nakupovania poslancov.

“Ale bratislavská kaviareň od rána kričí “Fico!”. Prepadli sme sa do románu od Orwella? A nie, naozaj to nie je o tom, kto má alebo nemá Fica rád, ide o fakty.”

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář