JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Grendel aj Pellegrini sú za povinné očkovanie proti koronavírusu. Fico odmieta pchať do seba chémiu a tvrdí, že za každou pandémiou sú farmaceutické spoločnosti

SLOVENSKO: Záujem dobrovoľne sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 vyjadrilo v nedávnom prieskume 26,4 % opýtaných.

Gábor Grendel (OĽaNO) by za návrh novely interrupčného zákona poslankyne Anny Záborskej zahlasoval aj v prípade, že už by v ňom nedošlo k žiadnym úpravám.

Očkovanie proti koronavírusu – aspoň pre najrizikovejšie skupiny – by malo byť povinné. Zhodli sa na tom v relácii Na telo plus podpredsedovia parlamentu Peter Pellegrini (vznikajúca strana Hlas) a Gábor Grendel (OĽaNO).

S ohľadom na priaznivý vývoj epidemiologickej situácie na Slovensku je možné usúdiť, že by u nás postačovalo dobrovoľné očkovanie, tvrdí hlavný hygienik Ján Mikas. Exmiminister zdravotníctva Raši hovorí, že očkovanie by pri vysokorizikových skupinách malo byť vysokoodporúčané.

Vyjadrenie Petra Pellegriniho (Hlas-sociálna demokracia) a Gábora Grendela (OĽaNO) k očkovaniu:

https://www.facebook.com/NatelosMichalomKovacicomTVMarkiza/videos/292501388519967/

Celú relácia Na telo plus si môžete pozrieť TU.

ANKETA: Dali by sa proti COVID-19 zaočkovať Fico, Kollár či Matovič?

Vedci po celom svete sú čoraz bližšie k vynájdeniu vakcíny proti COVID-19. Podľa odborníkov je to totiž jediná účinná zbraň proti koronavírusu, na ktorý ochorelo už celosvetovo viac ako 18 miliónov ľudí.

Hoci sú štatistiky na Slovensku miernejšie ako v okolitých krajinách, ani nám sa s nákazou nepodarilo vysporiadať.

Opýtali sme sa politikov, či by sa proti koronavírusu dali zaočkovať a či to odporúčajú aj verejnosti.

Boris Kollár, predseda NR SR


Áno.

Igor Matovič, predseda vlády

Áno, ak bude k dispozícii bezpečná vakcína.

Robert Fico, Smer

Predseda strany SMER – sociálna demokracia Robert Fico vôbec nemá chuť dať sa zaočkovať a „pchať“ do seba chémiu, na ktorej zarábajú len a len farmaceutické spoločnostim, keďže za takmer každou pandémiou treba hľadať práve farmaceutické spoločnosti.

Lucia Nicholsonová, SaS

Dám sa určite zaočkovať a dám určite zaočkovať aj svoje deti. Rovnako sa k tomu stavia môj manžel a moja mama. Verejnosti by som odporučila, aby chránili svoje zdravie na základe vedeckých poznatkov a zvýšili podiel zaočkovanosti populácie, lebo len to nás ochráni pred pandémiou. Odporúčam im čerpať informácie z dôveryhodných zdrojov a nie z konšpirácií, ktoré šíria dezinformačné weby a pomätenci.

Vladimíra Marcinková, Za ľudí

Ak bude vakcína k dispozícii, dám sa zaočkovať. Vždy som sa dala očkovať voči všetkému, čo bolo povinné a vzhľadom na časté cestovanie, mám absolvované aj nepovinné očkovania typu žltačka a podobne. Nemám odborné vzdelanie v oblasti zdravotníctva a tento svoj postoj som nekonzultovala s našimi expertmi strany Za ľudí, ale osobne očkovanie považujem za kľúčový nástroj, ako zvýšiť kolektívnu imunitu voči agresívnemu vírusu Covid.

Irena Bihariová, Progresívne Slovensko


Som za povinné očkovania, ak budú  pri vakcíne dodržané všetky postupy a preukázané vedľajšie účinky. Povinné očkovanie pri takto krutých ochoreniach má aj celospoločensky ochranný aj solidárny účinok na všetkých, zároveň spoločnou ochranou pomáhame chrániť tých, ktorým by bolo očkovanie kontraindikované a nemôžu ho dostať.

Štvrtina Slovákov by sa dala dobrovoľne zaočkovať proti Covidu-19. Štvrtina odmieta očkovanie aj v prípade povinnej vakcinácie

Proti ochoreniu COVID-19 by sa v prípade dostupnosti vakcíny dala dobrovoľne zaočkovať viac ako štvrtina Slovákov. Porovnateľne veľká skupina však tvrdí, že by sa nedala zaočkovať ani v prípade, ak by bola vakcinácia povinná.

Vyplýva to z výsledkov prieskumu spoločnosti Nielsen Admosphere, ktorý pre agentúru SITA realizovala od 25. júna do 30. júna tohto roku na vzorke 506 respondentov internetovej populácie staršej ako 15 rokov.

Záujem dobrovoľne sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 pritom vyjadrilo 26,4 % opýtaných. Výrazne viac sú očkovaniu naklonení muži a mladí ľudia. Kým za dobrovoľnú vakcináciu sa vyslovilo iba 17 % žien, u mužov tento podiel dosiahol až takmer 36 %. V prípade mladých ľudí vo veku od 15 do 24 rokov deklarovalo záujem o dobrovoľné očkovanie viac ako 41 % účastníkov prieskumu.

Ďalších takmer 20 % opýtaných v prieskume uviedlo, že by sa dali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19 iba v prípade, ak by to bolo povinné. Desatina opýtaných by zase v prípade dobrovoľnosti očkovania využila možnosť sa nezaočkovať.

Vakcínu proti ochoreniu COVID-19 aj v prípade, že by očkovanie bolo povinné, odmieta takmer 24 % respondentov.

Paradoxne ide najmä o staršie ročníky vo veku 45 a viac rokov, teda podľa odborníkov aj o najohrozenejšiu skupinu ľudí v dôchodkovom veku, kde tento podiel dosahuje takmer tretinu.

Na Slovensku však stále zostáva relatívne veľká skupina ľudí, ktorí zatiaľ nevedia, ako by sa v prípade dostupnosti novej vakcíny zachovali. Takmer 7 % opýtaných totiž uviedlo, že si počká, ako sa zachovajú ostatní v ich okolí a podľa toho sa prispôsobia. Ďalších vyše 11 % respondentov uviedlo, že nad problematikou očkovania proti ochoreniu COVID-19 ešte nerozmýšľali.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář