JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

GRÉTÉNI

LUBOMÍR VYLÍČIL: Šílený a zlověstný projev nezletilé aktivistky Gréty T. v OSN asi není třeba blíže komentovat. Kdo  viděl, anebo alespoň zahlédl, má jasno. Daleko zajímavější může být podívat se na lidi, kteří pocítili potřebu tohle psycho veřejně obhajovat.

Ano, i takoví se našli. Jako z udělání, všichni tak nějak z jedné stáje. Miroslav Kalousek (zde), Jaromír Štětina (zde), nebo třeba známý petičník a žalobník, senátor Václav Láska. A spolu s těmito osvědčenými matadory liberální demokracie také jistá aktivistka Michaela Pixová z Klimatické koalice. Právě na ní a na jejím příkladu si můžeme ukázat, jací lidé a jaké vlivové sítě se nám tu, při protlačování pokrokářské agendy, prolínají a snoubí…

pixovafacebook2Michaela Pixová  je sociální geografka, aktivistka, publicistka, vysokoškolská učitelka a překladatelka. Na studiích se věnovala „vztahu alternativních kultur a aktivní občanské společnosti k městskému prostředí”, posléze studovala městská sociální hnutí, respektive aktivismus zaměřený na městský prostor a politiku. Krátce působila jako mediální koordinátorka LGBTQ kampaně Jsme fér.

Jak je vidět, ještě než dostudovala, už měla skoro všechno pohromadě. Celou tu pokrokářská agendu – alternativní kulturu, aktivismus, LGBTQ. Vzápětí k tomu přidala i „ekologii”. Účastí v projektu Klimatická koalice. Ta má být platformou českých nestátních neziskových organizací, které se zabývají zejména ochranou životního prostředí, rozvojovou spoluprací a humanitární pomocí. (k nahlédnutí zde). Sdružuje, tentokrát pod záminkou klimatu, staré, profláknuté firmy. Například Greenpeace, Hnutí Duha, Glopolis nebo také Člověka v tísni, Česko proti chudobě či právní organizaci Frank Bold. Samé známé, osvědčené škůdce národních zájmů, většinové kultury a české ekonomiky. A ještě jedno mají tyhle cizí, vlivové agentury společné. Podíváme-li se, kdo je sponzoruje, vždy najdeme OSF, Norské fondy, EU, US Embassy… A občas také, bohužel, i náš státní rozpočet, skrze ČT a výdaje některých ministerstev.

Ale zpět k naší aktivistce a vysokoškolské učitelce Michaele Pixové. Odcitujme si, abychom pochopili, o jaký typ člověka se jedná, alespoň pár jejích autentických výroků. Třeba o běžných, k přírodě citlivých lidech: „…myslí si, že když zasadí 10 stromů, tak že můžou celý život jezdit autem a lítat letadlem.” Anebo o naší budoucnosti: „Můžou se zdražovat potraviny, lidé si nebudou moci dovolit konzumovat tolik co teď. Může se stát, že lidé budou nuceni žít ve větším počtu na menších prostorách. Obecně řečeno bude klesat konzum a životní standard..” Anebo o plánech pro Prahu, kde žije: „Taky by se mi líbilo město, kde by byla automobilová doprava silně regulovaná.” Asi stačí, že….

Tahle aktivistka, Michaela Pixová, je uvedena jako příklad. Protože že na ní je docela názorně vidět to prolínání a synergické působení všech zhoubných ideologií, kterými v posledním desetiletí „někdo” záměrně a plánovitě rozvrací naši společnost. Všech těch rozkladných aktivit, které, jako různé složky jedné armády útočí na Evropu. LGBT, aktivismus, alternativní (cizí) kultura, ekošílenství….

Zajímavé a poučné je, jak po Grétině extempore, najednou vidíme ty pravé, kované „proevropské” politiky v  souznění s neziskovkami, s obskurními  agenturami, organizovanými a placenými ze zahraničí, jakož i s ujetými aktivisty, placenými a řízenými z velice podobných zemí a zdrojů. Už dlouho je štve a vytáčí váš způsob života a vaše svoboda. Nenávidí její symbol, vaše auto a chtějí vám ho vzít. Co nejdřív. Hnusí se jim váš steak, vaše výpečky a vůbec váš plný stůl a chtějí vám to vzít taky, jen o něco později. Čímž ovšem jejich plány s vašimi životy zdaleka nekončí. Chtějí vás totálně zkrouhnout, zašlapat, znevolnit… a už to ani neskrývají. Protože si myslí, že nastal jejich čas.

Bláznivá Gréta tu slouží jako katalyzátor procesu. Budeme-li pozorně sledovat její činy a výroky, stejně jako slova a skutky jejich obhájců a spolubojovníků, dozvíme se mnohé o tom, co pro nás chystají. Protože u podobných exotů jsou slova někdy rychlejší než myšlenky a občas plácnou víc, než si režiséři tohohle spektáklu přejí.

Ovšem tím daleko nejdůležitějším poučením, pro naše přežití, jako národa a kultury je, že se odkopávají. Že padají masky a my čím dál ostřeji vidíme, kdo je kdo. Kdo za koho kope. Kdo patří mezi Grétény. V cizích službách, ať už politických, či neziskových.

Pamatujme si to ve volbách. Dokud ještě nějaké jsou…

LUBOMÍR VYLÍČIL / Pravý Prostor

Odeslat komentář