Sledujte nás na Telegramu: 👉 @cz24news
SVĚT: Niektorí odborníci sa domnievajú, že neúspešné štarty ruských rakiet sa nevysvetľujú výrobnými alebo konštrukčnými chybami, ale tým, že Pentagon na nich testuje protiraketový systém novej generácie. Plazoidy generované HAARP môžu poškodiť palubnú elektroniku, narušiť činnosť motorov a viesť k eliminácií rakety. Je možné, že príčinou neúspešného štartu rakety Bulava v roku 2009 bol dopad HAARP: práve v čase zlyhania jej 3. stupňa v Nórsku, kde sa nachádza jedna z ionosférických technológií typu HAARP, bola pozorovaná nevysvetliteľná svetelná špirála.
Anomálie boli pozorované aj nad Japonskom v predvečer zemetrasenia a cunami v roku 2011, vrátane rýchleho zahrievania ionosféry. Zemetrasenie s najväčšou pravdepodobnosťou vyvolalo ultranízkofrekvenčné žiarenie z jednej z plávajúcich plošín HAARP v Tichom oceáne. Očití svedkovia výbuchu v Sasove tvrdili, že krátko pred ním videli na oblohe polárnu žiaru. Podobných prípadov je veľa. Medzi schopnosti HAARP patrí vytváranie tornád a hurikánov, „prerážanie“ dier v ozónovej vrstve nad určenými oblasťami planéty, búrky s bleskami, anomálie počasia atď.
Tu je názor doktora Denisa Papadopoula, profesora fyziky na University of Maryland: „… v roku 1983 som pri hľadaní ropy skenoval povrch Zeme pomocou rádiových lúčov s výkonom iba 30 wattov. Našiel som 36 ropných polí v deviatich štátoch so 100-percentnou presnosťou. A to všetko je spôsobené tým, že každá vrstva Zeme má svoju jedinečnú frekvenciu, ktorá rezonuje, keď je vystavená elektromagnetickým vlnám. To znamená, že môžete s istotou povedať, že určitá frekvencia zodpovedá určitej hornine (plyn, ropa atď.). Dá sa to prirovnať k strunám klavíra, ktoré v čase rezonujú s frekvenciou, ktorej zodpovedajú. Teraz si predstavte, že HAARP má miliardy wattov energie, ktoré možno poslať na Zem z ionosféry. Nárazy takéhoto rozsahu môžu spôsobiť silné zemetrasenia.“
V posledných rokoch sa ukázalo, že ionosféra je citlivá na seizmické procesy v zemskej kôre. Dokonca aj niekoľko dní pred veľkými zemetraseniami sa v ňom často zaznamenávajú špičkové hodnoty ultra nízkych frekvencií. Tak to bolo napríklad pred zemetraseniami v Kalifornii (1989), na Haiti (2010) a v Japonsku (2011). V druhom prípade stabilné ultranízkofrekvenčné žiarenie s frekvenciou 2,5 Hz začali zaznamenávať magnetometre na Tokijskej univerzite už 9. marca 2011 o 00.00 hod., teda dva dni predtým a skončilo 4 hod. po zemetrasení 11. marca.
Samozrejme, tieto emisie môžu byť prirodzenými predchodcami zemetrasenia. Podivné atmosférické anomálie nad Japonskom, ktoré zaznamenali umelé družice Zeme niekoľko dní pred zemetrasením a cunami, mohli byť rovnakými predzvesťami. Priamo nad epicentrom, tri dni pred zemetrasením, došlo k nevysvetliteľne rýchlemu ohrevu ionosféry. Pôvodne sa predpokladalo, že toto zahrievanie spôsobila tektonická porucha emitujúca rádioaktívny radón pred hroziacim zemetrasením.
Po určitom čase však bola táto verzia spochybnená: prstencový tvar oblasti s vysokou teplotou nad epicentrom zemetrasenia bol príliš dokonalý. Radónové emisie by spôsobili skôr chaotické, difúzne prejavy ako dokonalé sústredné kruhy. Odhalil sa ďalší zaujímavý detail: práve v tomto období HAARP intenzívne pracoval.
Takéto zhody okolností viedli k podozreniu z ultranízkofrekvenčného žiarenia, nasmerovaného najmä z plávajúcej platformy HAARP – „Sea-Based X-Band Radar“, vybavenej výkonným radarom SBX s fázovanou anténou a umiestnenou v tom čase v severnom Tichom oceáne pri vyvolaní zemetrasenia.
Takéto plávajúce plošiny, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach planéty, umožňujú prijímať signály aj smerovať korekčné elektromagnetické vplyvy na ionosféru, pričom vykonávajú funkciu rezonančného kyvadla. Neexistujú žiadne priame dôkazy o účasti HAARP na katastrofálnom zemetrasení v Japonsku, ktoré viedlo k zničeniu jadrovej elektrárne vo Fukušime a rádioaktívnej kontaminácii veľkého územia, ale zhody okolností sú veľmi alarmujúce…
Ultranízkofrekvenčné žiarenie prenikajúce hlboko pod zem je schopné úplne zablokovať nepriateľské elektronické zariadenia a rádiovú komunikáciu. Môžu byť tiež použité na detekciu a presné sledovanie rakiet, lietadiel a iných lietajúcich objektov, dokonca aj na druhej strane zemegule. Veľmi zákernou zbraňou proti ľuďom môžu byť aj ultranízke frekvencie. Tieto vibrácie, prenikajúce do mozgu, majú mimoriadne negatívny vplyv na ľudskú psychiku. Sú schopné nielen znehybniť obeť, zablokovať akúkoľvek jej obrannú reakciu, ale aj vyvolať v človeku šialenstvo. A čo je obzvlášť nebezpečné, ešte raz zdôrazňujeme: tieto vlny sú schopné preniknúť do betónových podláh, kamenných stien, oceľových budov atď. Silné ultranízkofrekvenčné žiarenie môže tiež narušiť migráciu živočíchov a nechcené rezonančné javy v litosfére.
Plazmoidy môžu fungovať aj ako obrovské zrkadlá. Budú dokonale odrážať rádiové vlny a výrazne zvýšia dosah a kvalitu konvenčnej rádiovej komunikácie. Zmenou energetického režimu plazmoidu sa však plazmoid môže použiť na opačné účely: začne absorbovať rádiové vlny a úplne naruší všetku rádiovú komunikáciu v jednej alebo druhej oblasti planéty.
Je tiež možné z rovnakého aljašského komplexu alebo z iného miesta (napríklad z ponorky) nasmerovať úzky lúč špeciálneho žiarenia na plazmové zrkadlo. Odrazený lúč, v závislosti od frekvencie a modulácie, môže deaktivovať elektroniku vesmírnych satelitov, lietadiel, lodí a pozemných bojových systémov, úplne zablokovať nepriateľskú rádiovú komunikáciu, výrazne zhoršiť presnosť námornej a leteckej navigácie, rušiť nepriateľské radarové stanice rušením a spôsobovať rozsiahle havárie v elektrických sieťach a elektrárňach, prenikať do podzemia a diagnostikovať skryté bunkre, tunely a odpaľovacie zariadenia, spaľovať v nich elektroniku, spôsobiť havárie na ropovode a plynovodoch…
Presné zameranie impulzu zabezpečuje technológia vytvárania umelého ionosférického zrkadla (AIM) – plazmovej vrstvy v atmosfére. Otočné ionosférické zrkadlo AIM je tvorené vyhrievacou anténou, ktorá je riadená frekvenčne a fázovo. Zmenou frekvencie môžete otáčať a nakláňať plazmové zrkadlo. Zmena fázy anténneho ohrievača zužuje alebo rozširuje lúč, ktorý tvorí vrstvu plazmy.
Umelé plazmoidy vytvorené v ionosfére pomocou mikrovlnného žiarenia HAARP dobre odrážajú rádiové vlny namierené na ne. Túto vlastnosť plazmových zrkadiel je možné využiť pre rádiolokátory nad horizontom (OHRL), rádiovú komunikáciu nad horizontom (OHRS), elektronický boj (EW), podzemnú tomografiu (UT) a iné účely.
Odborníci sa domnievajú, že v zásade môže byť ionosférický komplex HAARP použitý ako radar nad horizontom a prenášať elektrinu do rôznych oblastí planéty. A nie vždy na mierové účely.
Odborníci vyjadrujú celkom „skvelé“ možnosti. Napríklad „zajačik“ špeciálneho rezonančného žiarenia odrazeného od plazmového zrkadla môže byť nasmerovaný na bodové objekty na Zemi. A potom bude nepriateľ len prekvapený, ako jeho vojenské základne, sklady s muníciou a pohonnými hmotami a mazivami začnú so závideniahodnou pravidelnosťou lietať do vzduchu…
Úzky zväzok žiarenia HAARP odrazený od ionosférického zrkadla môže v atmosfére vytvárať takzvané plazmové mriežky – oblasti extrémne zohriateho vzduchu s nízkym tlakom. Pre lietadlá sú neprekonateľnou prekážkou. Akonáhle sa dostanú do pôsobenia takýchto mini-tornád, ich štruktúra nevydrží a zrúti sa. V podstate ide o vírivú zbraň založenú na nových fyzikálnych princípoch.
Akademik Ruskej akadémie prírodných vied J.M. Perunov: „Špecialisti v mojom odbore sú veľmi znepokojení zvyšujúcim sa výskytom nehôd civilných a vojenských lietadiel a vrtuľníkov, vrátane najspoľahlivejších konštrukcií. A tiež prípady výbuchov muničných skladov.“
V systéme typu HAARP je celkom možné použiť takzvané energetické projektily (PEP – Pulsed Energy Projectile), čo sú plazmové zrazeniny, následky kontaktu so zemským povrchom môžu byť porovnateľné so slávnou Tunguzskou explóziou z roku 1908.
Pomocou technológie HAARP je možné dosiahnuť tvorbu plazmoidov v ionosfére, generujúcich silné ultrakrátke elektromagnetické impulzy, ktoré sú deštruktívne pre elektronické vybavenie lietadiel a balistických rakiet. Plazmoidy môžu fungovať aj ako elektromagnetické ohniská. Ak sa takýto guľový blesk umiestni na dráhu letu balistickej strely, spáli všetku elektroniku bojových hlavíc a premení ich na hromadu zbytočného odpadu. V tomto prípade môže mať objemový ionosférický plazmoid pomerne veľké rozmery. To je veľká výhoda: protiraketová obrana (ABM), postavená na ionosférickom princípe, nepotrebuje takú vysokú presnosť zásahu ako konvenčné zbrane protiraketovej obrany (antiraketa proti hlavici). Vážnou výhodou ionosférických protiraketových systémov je aj okamžitá deštrukcia cieľa: energia sa z žiariča naň prenáša takmer rýchlosťou svetla.
V rámci projektu HAARP funguje podobný komplex EISCAT v Tromsø (severné Nórsko). J.M. Perunov: „Pumpovanie môže nastať súčasne z dvoch miest – zo Škandinávie, z Tromsø z Aljašky, z vojenského cvičiska Gakona. To umožňuje vytvárať plazmoidy a cielene ich presúvať do akéhokoľvek bodu nad povrchom celej severnej pologule planéty.“
Ďalší komplex v poradí je v Grónsku. Je trikrát výkonnejší ako aljašský. Konfigurácia troch miest (Aljaška-Grónsko-Nórsko) by mohla výrazne zlepšiť bojový výkon systému HAARP. A okrem toho, ako sa odborníci domnievajú, pod rúškom protiraketovej základne v Poľsku plánujú Američania postaviť ďalšiu stanicu HAARP – aby konečne uzavreli okruh okolo severného pólu. Potom sa vlna umelo vyvolaných záplav, sucha a iných klimatických anomálií v Európe nepreruší a zasiahne najproduktívnejšie oblasti Ruska. Pre Rusko to bude znamenať takmer úplné pokrytie od západu na východ, od Kaliningradu po Kamčatku a od severu na juh – po zemepisné šírky územia Stavropol a Vladivostok.
Ak Američania postavia na južnej pologuli inštalácie typu HAARP, potom bude geofyzikálnymi zbraňami pokrytá takmer celá planéta. Čo Američania robia a aké úspechy dosahujú, môžeme len hádať. Množstvo ruských expertov sa teda domnieva, že niektoré zlyhania pri testovaní rakiet sa nevysvetľujú výrobnými chybami alebo konštrukčnými chybami, ale tým, že Pentagon s nimi pracuje s novou generáciou protiraketovej obrany. Faktom je, že umelo vytvorená plazmová formácia, ktorá má v porovnaní s telom lietajúcej rakety obrovský kladný náboj, môže deaktivovať jej palubnú elektroniku, narušiť prevádzkové režimy motorov a viesť k zničeniu rakety, kým je stále v chode v aktívnej fáze svojho letu.
Nedá sa vylúčiť, že niečo podobné bolo dôvodom neúspešného skúšobného odpálenia najnovšej ruskej námornej rakety „Bulava“ z Bieleho mora 9. decembra 2009 (ktoré sa zrejme čírou náhodou odohralo v predvečer preberania Nobelovej ceny za mier v Nórsku americkým prezidentom Barackom Obamom). Pri prechode cez ionosférické vrstvy vo výške viac ako 160 kilometrov náhle zlyhal tretí stupeň rakety naplnený hlavicami. Zvláštnou zhodou okolností práve v týchto chvíľach boli obyvatelia nórskeho mesta Tromso, v blízkosti ktorého sa nachádza inštalácia EISCAT (nahrievacie ionosférické zariadenie typu HAARP), svedkami tajomného predstavenia. Nad horami sa objavilo pohybujúce sa svetlo, potom sa zastavilo a začalo rotovať v podobe rýchlo sa rozširujúcej modro-bielej špirály, potom sa objavil modrý lúč, tiež nasmerovaný niekam tesne nad horizont. Po nejakom čase nepochopiteľná žiara postupne zmizla, ale miestni obyvatelia, ako aj rybári zo Skjerve, ktoré sa nachádza 80 km severovýchodne od Tromso, stihli za tento čas urobiť veľa fotografií.
Podozrenie okamžite padlo na EISCAT-HAARP. Úrady sa to pokúsili zamietnuť a vysvetliť zvláštny optický jav ako pochodeň z ruskej rakety, ktorá sa zrútila asi tisíc kilometrov na východ. Neboli presvedčiví: v tomto prípade by špirálová žiara bola viditeľná nielen z Tromsø a Skjerve, ale na obrovskej ploche – miliónov štvorcových kilometrov! Ale nikde – ani vo Švédsku, ani vo Fínsku či Rusku – nič také nevideli. Čo to bolo? Možno ako odpoveď na demonštráciu svojej vojenskej sily Ruskom demonštrovali Spojené štáty svoje schopnosti?
Podľa odborníkov pohyb špirály, priemer špirály (153 km) a intenzita žiary potvrdzujú účasť EISCAT-HAARP z nórskeho Tromsø na tomto incidente. Predpokladá sa, že takéto komplexy dnes môžu vytvárať „energetické siete“ v ionosfére, ktorých prechod zaručene zničí riadiace systémy balistických rakiet. Komplex EISCAT je cenný najmä pre tajné testovanie ionosférickej protiraketovej obrany: značná časť aktívnych a stredných úsekov letových trajektórií ruských balistických rakiet zo severných vôd spadá do zóny jej energetického dopadu.
Vojenskí vývojári však majú stále dosť problémov. Pozemné vyžarovacie anténne polia typu HAARP teda ešte nemôžu dlhodobo fungovať na plný výkon kvôli obrovskému množstvu spotrebovanej energie. Dostať sa do „bojového režimu“ navyše nejaký čas trvá. Takže zatiaľ môže táto ionosférická zbraň preukázať svoje protiraketové kvality iba vtedy, ak je miesto a čas odpálenia rakety vopred známe (ako to bolo v prípade Bulava).
HAARP má ďalšie uplatnenie – ako multifunkčná geofyzikálna útočná zbraň. Už dnes je možné pomocou ionosférických „šošoviek“ zničiť ozónovú vrstvu na vybraných územiach a vystaviť všetok život na nich ničivému tvrdému ultrafialovému žiareniu Slnka. A prelomením ionosférického štítu na správnych miestach je možné zorganizovať voľné prenikanie kozmického žiarenia do zemskej atmosféry a aktivitu búrok, spôsobujúcich silné dažde a záplavy.
Autori projektu sú veľmi hrdí na to, že sa ovplyvňovaním ionosféry naučili „zmeniť veternú ružicu vo vysokých nadmorských výškach“ (B. Eastlund), a tým spôsobiť aj umelé prírodné katastrofy nad danými oblasťami planéty. Sú aj iné možnosti. Zohrievaním miestnych oblastí atmosféry sústredeným vysokofrekvenčným žiarením z HAARP je teda možné vytvárať umelé tornáda, tajfúny a hurikány.
ZDROJ: OZ Biosféraklub
Komentáře a diskuse jsou také otevřeny na našem Telegramu https://t.me/cz24news kde se automaticky zobrazují všechny články
Začněte diskusi