JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Harabin aj ku kauze Kočner – Glváč: Zverejňovanie nahrávok pomáha páchateľom

SLOVENSKO: Zverejňovanie rôznych vecí cez médiá pomáha páchateľom možnej trestnej činnosti, pretože sa zneprocesňujú dôkazy, upozornil dnes sudca Najvyššieho súdu a volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin. „Tu sa treba spýtať, že kto je s kým dohodnutý a na čom,“ povedal. Reagoval tak aj na údajné správy, ktoré boli zverejnené medzi Martinom Glváčom (Smer) a Marianom Kočnerom. Harabin chce, aby politici ručili za svoje rozhodnutia svojím majetkom. Povedal to na štvrtkovej tlačovej konferencii.

„Predkladáme návrh zákona o osobnej hmotnej zodpovednosti politikov a štátnych úradníkov,“ hovorí Harabin s tým, že podľa neho za 30 rokov nikto nenabral politickú silu a odvahu na to, aby ho presadil. V prípade volebného úspechu strany Vlasť hodlá Harabin takýto zákon presadiť.

Novelu zákona o sudcoch považuje Harabin za neústavnú. Podľa jeho názoru mu umožňuje z pozície sudcu kandidovať do volieb Štrasburský dohovor.

V otázke financovania strany Harabin uviedol, že ho zverejní v záverečnej správe. Podľa jeho slov je strana financovaná z príspevkov ľudí. Na webe strany Vlasť nie je zmienka o transparentnom úč­te.

Líbí se vám naše stránky a síla svobodných informací, které šíří? Prosíme, podpořte nás! 

I malá částka zaslána anonymně pomůže a předem Vám za to moc děkujeme!

Podpořit nás můžete ZDE

Odeslat komentář