JSME TU PRO TY, KTEŘÍ CHTĚJÍ
SKUTEČNĚ POZNAT PRAVDU

Zpět

CZ 24 News

Harabin podal trestné oznámenie na Matoviča

SLOVENSKO: Bývalý minister spravodlivosti a bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin, podal trestné oznámenie na premiéra Matoviča za ohováranie, ktorého sa dopustil v relácii Slovenského rozhlasu, kde v súvislosti s Harabinovou účasťou na pohrebe generála Lučanského povedal:

„Mrzí ma to, že takéto niečo sa deje. Mrzí ma, že ten pán, ktorý hovorí, že vyhral prezidentské voľby a bol niekedy predsedom Najvyššieho súdu, tiež sa tam ukazoval a podľa mojich informácií provokoval policajtov svojimi vulgárnymi rečami.“

Harabin k tomu uviedol: „Neviem odkiaľ Matovič berie, že  som vyhlasoval, že som vyhral prezidentské voľby. Vždy som sa totiž vyjadroval len v kontexte, že v porovnaní s inými kandidátmi som nemal ani jeden bilbord, ani milióny eur na kampaň a zisk 15% bol vzhľadom na tieto okolnosti úspech.“ Takéto prekrútené tvrdenie o výhre v prezidentských voľbách podľa Harabina opakujú len slabomyseľní jedinci na internete a teraz sa k tomu znížil aj premiér.

Harabin sa domnieva, že zrejme rovnakej kvality sú aj Matovičove informácie o provokovaní policajtov vulgárnymi rečami. „Neviem odkiaľ to má, ale určite nie od policajtov, lebo každý z nich by musel vzniesť obvinenie za verbálny útok na verejného činiteľa. Čo neurobili, lebo nič také sa nestalo. Napokon policajtov som sa vždy zastal, či už išlo napríklad o inšpekciu, lebo vždy som im hovoril, že politici prichádzajú a odchádzajú, ale my sudcovia prokurátori a policajti ostávame, takže nám neostáva iné ako dodržiavať zákon. V tomto prípade ústavu, ktorá je nadradená zmätočným vládnym vyhláškam.“

„Matovič je zjavne sklamaný, že napriek hermeticky uzavretej Štrbe som sa na pohreb dostal, a tak si vymýšľa, že som sa tam zrejme vulgárne prekričal cez policajnú kontrolu, rovnako, ako si vymýšľa, že Sulík nezabezpečil testy a teraz kvôli nemu umierajú ľudia.“
Harabin preto vyzýva Matoviča, aby svoje tvrdenia podložil uzneseniami o vznesení obvinení policajtov voči nemu a predložení konkrétnych výpovedí policajtov, ktorí mali byť obeťami jeho „verbálneho“ útoku. Ak to nedoloží, potvrdí tým svoje klamstvo, a verejnosť sa môže právom pýtať, či rovnako neklame aj v súvislosti so Sulíkom, ale aj ďalšími, ktorí mu práve nejdú po vôli.

Podľa Harabina je pravdepodobné, že spolu s policajným prezidentom Kovaříkom majú len traumu z toho, že policajti rešpektujú viac zákon a ústavu ako ich neústavné vyhlášky, a tak si vymýšľajú príbeh, ako sa 50 policajtov zľaklo Harabina po verbálnom útoku.

Harabin preto podáva na neho Žilinkovi i Kovaříkovi trestné oznámenie za trestný čin ohovárania, ktorý údajne spáchal úmyselne a nespochybniteľne podľa paragrafu 373 trestného zákona, lebo o inej osobe oznámil nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť u dotknutého vážnosť u spoluobčanov. A keďže sa tak stalo verejne, so škodou značného rozsahu dotknutej osobe, hrozí mu 3 až 8 rokov väzenia.

V tejto spojitosti sa Harabin pýta aj Žilinku a Kovaříka, či už začnú Matoviča konečne trestne stíhať, lebo pre nátlak počas núdzového stavu ho nestíhali.

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk

Odeslat komentář